Pazarcı Satışlardan Şikayetçi
18-10-2019

Pazarcı esnafı ucuz mal satmasına rağmen beklenen satışın olmadığından şikayetçi.

Semt pazarlarında sebze ve meyve fiyatlarının mevsim sonuna yaklaşılmasına rağmen ucuz olduğunu ancak beklenen satışların yapılamadığından şikayetçi olan pazarcı esnafı, yapılan masrafların ucu ucuna denk geldiğini söylüyorlar.

Tarlalarda ve bahçelerde üretilen sebze ve meyvelerin mevsim sonu itibariyle sona yaklaşması ve artık seralarda yetiştirileceğini söyleyen pazarcı esnafı, vatandaşların Kış mevsiminde pahalı şekilde satılan ürünleri aldıklarını, şimdi ise neredeyse yok fiyatta satılan ürünleri almakta nazlandıklarını, buna da bir anlam veremediklerini ifade ediyorlar.

  

Özellikle, domatesin beklenen fiyatın altında satılmasına rağmen müşteri bulmakta zorluk çektiklerini söyleyen pazarcı esnafı” biz üreticiden aldığımız fiyatın neredeyse aynısını semt pazarlarında müşteriye satmaya çalışıyoruz. Yeri geldiğinde, ürünlerimizi tezgahlarımızda ayrı ayrı yani boy boy ayırıp satıyoruz. 1,5-2 liradan satmamıza rağmen yine beklenen satışı gerçekleştirmekte zorluk çekiyoruz. Yakında sera ürünleri Pazar tezgahlarını süslemeye başlayacak. Tabi ki fiyatlarda böyle kalmayacak.  Vatandaşlar şimdilerde bu fırsatı değerlendirmelidir” açıklamasında bulunuyorlar. Ahmet Türkmen/Umut Osman Sunci