Doğa Dikmen Dünya Şampiyonu Oldu!..
12-10-2019

Gençler Dünya Muaythai Şampiyonası’nda, “Bandırma Altın Yumruk Kulübü” Adına, Türkiye’yi Temsil Eden Doğa Dikmen, Dünya Şampiyonu Oldu.

IFMA-Uluslararası Muaythai Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Gençler Dünya Muaythai Şampiyonası’nda mücadele eden Doğa Dikmen, Bandırma’yı gururlandırdı. Bandırma Altın Yumruk Kulübü Antrenörü Hakan İtmiş’in çalıştırdığı genç sporcu Doğa Dikmen, 55 kg alt genç kategorisinde Dünya Şampiyonu oldu.

Doğa Dikmen, “Bayrağımızın En Yüksekte Dalgalanması İçin Gitmiştim Ve Ben Bunu Başardım.”

Dünya Şampiyonu Doğa Dikmen,  gerçekleştirdiğimiz röportajda, büyük bir çaba sarf ederek mutlu sona ulaştığını belirterek şunları söyledi, Öncelikle çok mutlu olduğumu söylemek isterim. Türk bayrağımızı birincilik kürsüsünde dalgalandırmak benim için çok onur vericiydi. Oraya da zaten bayrağımızın en yüksekte dalgalanması için gitmiştim ve ben bunu başardım. Kendi sıkletimde 10 kişiydim ve toplam 4 maç yaptım. Belçika, Macaristan, Lübnan ve Tayland ile dövüştüm. Onlarla dövüşmek ve galip gelmek çok güzel bir duyguydu. Çünkü çok emek verdik. Beslenmemden yaptığım spora kadar, gerçekten bunlar zor işler.

Hakan hocama çok teşekkür ederim. Bana güvenmesinin ve inanmasının yanı sıra, beni bu kadar iyi çalıştırmamış olsaydı, ben buralara gelemezdim. Antrenör seçimi her şeyden daha önemli ve bu işin olabilmesi için ilk olarak sponsora ihtiyaç var. Bu işler iyi bir maddiyat ve ekonomi istiyor. Ben, Hakan hocamın yüzünü kara çıkarmadığım için çok mutluyum.

Doğa Dikmen, Başarmak Ve Hayallerine Ulaşmak Çok Güzel Bir Duygu.”

Doğa Dikmen sözlerine şöyle devam ett, “Genç arkadaşlarıma sporun hayatımızda çok önemli bir yeri olduğunu söylemek istiyorum. Benim yaşımdaki çoğu genç dışarıda sigara içiyor. Fakat sporla ilgilenmek en başta senin kişiliğini belirliyor. Herkes bir şekilde sporla uğraşsın.

Azim, istek ve çalışmanın yanı sıra, doğru antrenör seçimi de çok önemli. Görüyorum ki kulüplerde hiç antrenörlük belgesi olmayan hocalar antrenman yaptırmaya çalışıyor. Hakan hocam bu işte çok bilgili. Ben arkadaşlarımın hepsine sporla uğraşmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü başarmak ve hayallerine ulaşmak çok güzel bir duygu.”

Hakan İtmiş, “Doğa’nın Önü Açık Ve Bizi Onurlandırdığı İçin Ona Çok Teşekkür Ediyorum.”

Altın Yumruk Kulüp Antrenörü Hakan İtmiş, hedeflerini her zaman en yüksek seviyede tuttuklarını belirterek çalışmalara aralıksız devam ettiklerini kaydetti.

Altın Yumruk Kulüp Antrenörü Hakan İtmiş, şampiyona hakkında da bilgiler vererek ilerideki hedefleri hakkında şunları söyledi, “Şampiyonaya 66 ülkeden katılım oldu. 850’ye yakın da sporcu vardı. Doğa, 4 ay boyunca koca yazı salonumuzda geçirdi. En çok, kondisyon ve dayanıklılık çalışmasına ağırlık verdik. Çünkü tekniği bizim için yeterliydi. Plan hazırladık, kondisyon ve dayanıklılık çalışmalarının yanı sıra çabukluk, hız ve sürat çalışmaları da yaptık.

Dünya şampiyonasından önce gerçekleştirilen açılışta da çocuklarımız derece yaptılar. Doğa zaten Avrupa Şampiyonu da olmuştu. Çıtasını yükselterek şimdi Dünya Şampiyonu oldu. Daha önce de 4 tane öğrencim dereceler yaptı. Hedefimiz K1’e kadar gitmek. Bunun bir sonu yok. Alttan yetişen öğrencilerimiz de var. Doğa’nın önü açık ve bizi onurlandırdığı için ona çok teşekkür ediyorum. Her maçtan önce koştuk, istişare yaptık. Her şekilde çok mutluyum. Doğa sözünde durdu, yüzümüzü kara çıkarmadı.”

Hakan İtmiş, “İnsanların Sağlığıyla, Kişilikleriyle, Ümitleriyle Oynamasınlar.”

Altın Yumruk Kulüp Antrenörü Hakan İtmiş, salon seçimi konusunda ailelere uyarılarda bulunarak diploması bile olmayan kişilerin antrenörlük yaptığını, bu konuya duyarlı ve bilinçli olunması gerektiğini söyledi.

Altın Yumruk Kulüp Antrenörü Hakan İtmiş , “Doğa güzel bir şey söyledi. Bandırma’da çok fazla salon var. Ben 35 senedir camianın içindeyim ve kendimi kanıtladığımı düşünüyorum. Lütfen aileler bilinçlensin. Antrenör kimdir, ne yapmıştır, kariyeri nedir baksınlar. Doğa’nın dediği gibi çok antrenör var ama diplomaları bile yok. İnsanların sağlığıyla, kişilikleriyle, ümitleriyle oynamasınlar. Bu konuda herkesin duyarlı ve bilinçli olmasını istiyorum,” dedi./Umut Osman Sunci