Denize En Çok Mavi Yakışır
9-9-2019

Bandırma Kent Konseyi, “Denize En Çok Mavi Yakışır” Sloganıyla Bandırma Limanı’nda Dip Temizliği Gerçekleştirdi.

Bandırma Kent Konseyi, Bandırma Limanı’ndaki Aşk Köprüsü önünde deniz dip temizliği gerçekleştirdi. Etkinliğe Bandırma Belediyesi ve Erdek Dalış Kulübü de destek verdi. CHP Bandırma İlçe Başkanı Hüseyin Bahar, Bandırma Kent konseyi Başkanı Dr. Murat Ergöz, ve Emekli-Sen Bandırma Şube Başkanı Levent Balkış etkinlikte bulunanlar arasındaydı. Etkinliği çok sayıda vatandaşta yakından takip etti. Saatler süren etkinlik sonunda denizin dibinden çuvallarca çöp çıkartıldı.

Etkinlik öncesinde açıklamalarda bulunan Bandırma Kent konseyi Başkanı Dr. Murat Ergöz, şunları söyledi, “Bu topraklar kolay kazanılmadı. Bu topraklar vatan yapılırken çok büyük bedeller ödedik. Bu topraklar bizim için çok değerli ve bize, yani gelecek nesillere emanet bırakıldı. Dolayısıyla bu vatanı korumak zorundayız.  Bu cennet vatanın havasını, suyunu, toprağını da korumak zorundayız.

Bandırma Kent Konseyi olarak, Bandırma’nın doğasını korumak için elimizden geleni yapacağız. Bugün burada bir farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. İnsanlarımızın çevreye karşı duyarlılığını arttırmaya çalışıyoruz. bugün denizin dibinden çıkaracağımız atıklar, bütün körfezin kirliliğini düşünürsek belki az miktarda olacak ama insanlar bu konuda farkındalık kazanacaklar.

Erdek Dalış Kulübü’ne etkinliğimize verdiği destek için teşekkür ediyorum. Bandırma’dan da dalgıçlarımız var. Bugün 10 dalgıç burada dalıp, dip temizliği yapacak.”/Umut Osman Sunci