Planör Yarışmasında Kıyasıya Ter Döktüler
29-7-2019

Türkiye 2 Metre Planör Ligi Bandırma Yarışması, THK Bandırma Şubesi Ev Sahipliğiyle Düzenlendi.

27- 28 Temmuz tarihlerinde düzenlenen Türkiye 2 Metre Planör Ligi yarışmalarında, Bandırma semaları birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Yerli ve yabancı yarışmacıların yer aldığı yarışmanın ilk gününde protokolün katılımıyla bir açılış merasimi de düzenlendi. Merasimde yer alan Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur, Bandırma İlçe Emniyet Müdürü Soner Duran, CHP Bandırma İlçe Örgütü Başkanı Hüseyin Bahar yarışmayı heyecanla izleyenler arasındaki isimlerdendi.

Yarışma büyük çekişmelere sahne olurken, özellikle çocukların ilgisi de büyüktü. Bu bağlamda Bandırma’da bir çocuk üniversitesi açılması için çalışmaların sürdüğünü hatırlatan Kaymakam Yazar, bu tür havacılık aktivitelerinin Bandırma’da devam etmesini istediklerini kaydetti. Türkiye’nin insansız hava araçları konusunda en başarılı ülkeler arasında olduğunu da sözlerine ekleyen Kaymakam Yazar, havacılığa dikkat çekilmesi amacıyla Bandırma’da düzenlenen yarışmayı heyecanla karşıladığını belirtti.

Başkan Yardımcısı Ozan Onur ise, THK Bandırma Şubesi’ni her zaman destekleyeceklerini açıklayarak Bandırma’nın tanıtımına katkı sağlayacak her türlü aktivitenin yanında olduklarını vurguladı.

THK Bandırma Şube Başkanı Varol Memişler de, havacılık alanında Bandırma’yı bir cazibe merkezi yapabilmeyi amaçladıklarını ve bu tür yarışmalar ile Bandırma’nın adını ön plana çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. /Umut Osman Sunci