Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > ERDEKTE ZEYTiN ALIMLARI BAŞLADI
ERDEKTE ZEYTiN ALIMLARI BAŞLADI
Türkiye'nin en büyük zeytin üreticisi olarak bilinen Marmarabirlik Zeytin Kooperatifi, Erdek'te zeytin alımlarının 24 Ekim'de yapılması kararını aldı. Erdek ilçesinde zeytin hasat dönemine gelinirken, zeytin alımları da başlatıldı. ...
27-10-2014 11:16
EKONOMİ
0 Yorum
3045 Okunma
Haberi Yazdır

Türkiye'nin en büyük zeytin üreticisi olarak bilinen Marmarabirlik Zeytin Kooperatifi, Erdek'te zeytin alımlarının 24 Ekim'de yapılması kararını aldı. Buna göre, 2014-2015 dönemi zeytin alımlarına da başlandı. Zeytin çiftçileri, topladıkları ürünlerini Erdek Marmarabirlik deposu ve yine Erdek'in Gedeve mevkiindeki zeytin imalat tesislerine götürerek teslim ediyor. Balıkesir'in büyükşehir olması sebebiyle artık Erdek'in birer mahallesi olan köylerde ise zeytin alımlarına 1 Kasım 2014 gününden itibaren başlanacak.

Zeytin üreticileri, bu tarihe kadar Erdek'in Gedeve mevkiinde bulunan zeytin imalat tesislerine götürülmesinin daha uygun olacağı söylendi. Erdek'te bu yıl 10 milyon kilo zeytin beyannamesi alan Marmarabirlik, 4 buçuk milyon kilosu sofralık, 1 buçuk milyon kilosu yağlık olmak üzere yaklaşık toplam 6 milyon kilo zeytin toplanmasını bekliyor. Geçen yıl ise 3 milyonu sofralık, 1.250 bin kilosu yağlık olmak üzere toplam 4.250 bin kilo zeytin toplanmıştı. Kooperatifin tahminen zeytin alımlarını 40 gün kadar sürdürmesi beklenirken, zeytin alım fiyatları da önümüzdeki günlerde belirlenerek açıklanacak.

Etiketler :
ERDEKTE ZEYTiN ALIMLARI BAŞLADI -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net