Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > Yabancı öğrenciler ticaret borsasını ziyaret etti.
Yabancı öğrenciler ticaret borsasını ziyaret etti.
Yabancı ve Türk Öğrencilerden oluşan toplam 26 üniversite öğrencisi Bandırma Ticaret Borsasını ziyaret ederek bilgi edindi. ...
17-10-2014 12:51
EKONOMİ
0 Yorum
2142 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırmaya, “Erasmus Plus Gençlik Değişim Programı” kapsamında, Avrupa Birliği Bakanlığı’nın da desteğiyle 8 günlük incelemeler için gelen 26 Türk ve yabancı öğrenci, Ticaret Borsası’nı da ziyaret etti. 18-25 yaş grubu arasında, İspanya, Romanya, Çek Cumhuriyeti ve Bulgaristan’ın yanı sıra Balıkesir Üniversitesi’ne bağlı Bandırma İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, “Uluslararası İlişkiler Bölümü” öğrencileri borsa ve bölge ticareti hakkında bilgiler aldı.

Ürünlerin Gerçek Değerini Bulduğu Yer

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin, kendilerine ağırlamaktan duyduğu mutluluğu vurguladıktan sonra şunları söyledi:
“1940 yılında kurulan Borsamız, 74 yıllık bir deneyime sahip bulunuyor. 74 yıldır Bandırma ekonomisinin can damarını oluşturuyoruz. Bandırma ekonomisinin ağırlığını tarım ve tarıma dayalı sanayi oluşturuyor. Borsacılıkta, üst düzeyde çalışmalar yapıyoruz. Ülkemizdeki 113 borsa içinde, işleme hacminde dokuzuncu, laboratuvar kapasitesi anlamında ikinci, depolama kapasitesi açısından ise birinci sıradayız. Borsacılığı en iyi şekilde uygulayan ender borsalar arasınayız. Şimdiki hedefimiz ise ürün ihtisas borsacılığına geçmektir. Böylece dünyanın gelişmiş borsacılık çizgisine de yaklaşıyoruz. Burada ürünler gerçek değerlerini buluyorlar. Borsamız salonunda haftanın altı günü satış gerçekleştiriliyor.” Dedi.

Etiketler :
Yabancı öğrenciler ticaret borsasını ziyaret etti. -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net