Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > ViRA BiSMiLLAH!
ViRA BiSMiLLAH!
2014 yılı Balık Av sezonu açıldı. Erdek ilçesinin ekonomisinde büyük yer tutan balık sezonu açılırken Kaymakam kaygısız; Denizin bereketinden yararlanmak için kurallara uyulması gerektiğinin altını çizdi. ...
02-09-2014 11:45
EKONOMİ
0 Yorum
2357 Okunma
Haberi Yazdır

Erdek ilçesi ekonomisinde önemli bir yer tutan balıkçılık sektörünün 2014 yılı balık av sezonu, Çakıl Mahallesinde yapılan törenle açıldı. Törene Kaymakam İsmail Kaygısız, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya Erdurmuş, Belediye Başkan Yardımcısı Canan Kırdar, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Murat Yazar,ilçe Jandarma Komutanı Volkan Kocatürk, AK Parti İlçe Başkanı Murat Sever Çakıl Mahallesi Muhtarı Mustafa Geçici ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakam İsmail Kaygısız, 2014 yılı balık av sezonunun açılışında yaptığı kunuşmada “Denizin bereketinden yararlanmamız için belirlenen kurallara uymamız gerekiyor. Bu konuda önemli çalışmalar var. Bizim yararımıza olan önemli düzenlemeler yapıldı. Av mesafesi, yeri,derinliği ve boyutu ile ilgili düzenlemelerin yanında mevsimsel olarak yapılan düzenlemeler bizim bindiğimiz dalı kesmememiz ve sürdürülebilir balık nesli içindir. Denizdeki balıklar elbette ki avlanacak. Ama biz bu kaynağı bugün kurutursak, bugünkü balıkçılarımızın yarın çocukları avlanacak balık bulamayacaklar. Onun için kaynaklarımızı kullanırken aynı zamanda korumamız gerekiyor.

Bu anlamda  Tarım Bakanlığı denizlerimizde su ürünleri varlığının geliştirilmesi ve korunması amacıyla önemli çalışmalar gerçekleştiriyor. Su ürünlerini sadece tutulan, avlanan satılan ve gelir elde edilen varlık olarak görmüyoruz, uzun vadeli yatırım ve geçim kaynağı olarak görüyoruz. Onun için konulan kurallara mutlaka uymalıyız. Yeni sezonda inşallah bütün balıkçılarımız bol balıkla kıyıya dönerler. Yaptıkları işin ne kadar zor ve meşakkatli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle bizler her zaman balıkçılarımızın yanındayız” dedi.

Bütün balıkçıların kazasız belasız sezonu tamamlamaları temennisinde de bulunan Kaymakam İsmail Kaygısız, sezonun hem balıkçılara hem de balık tüketmeyi seven bütün vatandaşlara hayırlı olması dileğinde bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından, yapılan duayla balıkçı gemileri 'Vira Bismillah' diyerek teknelerle denize açıldı.

Etiketler :
ViRA BiSMiLLAH! -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net