Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > TEKNOLOJİ > Aile Hekimlerine de Randevulu Sistem Geliyor
Aile Hekimlerine de Randevulu Sistem Geliyor
1 Temmuz'dan itibaren tüm aile hekimleri için Hastane Randevu Merkezi uygulaması, geçerli olacak. ...
27-06-2013 09:43
TEKNOLOJİ
0 Yorum
5567 Okunma
Haberi Yazdır

1 Temmuz'dan itibaren Sağlık Bakanlığı, Hastane Randevu Merkezi uygulamasının tüm aile hekimleri için de geçerli olacağı bildirdi.


Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, geçen yıldan itibaren ülke çapında 804 hastane ve 29 bine yakın hekimle, Hastane Randevu Merkezi uygulamasının başarıyla yürütüldüğü ifade edildi.

Hastaneler için kullanılan uygulamanın, 1 Temmuz'dan itibaren tüm aile hekimleri için de geçerli olacağına işaret edilen açıklamada, vatandaşların, bu tarihten itibaren aile hekimlerinden randevularını telefonla "Alo 182 Çağrı Merkezi", internet ortamında "www. hastanerandevu.gov.tr" adresi ve mobil cihazlarla ise "Hastane Randevu Merkezi Mobil Uygulaması" ile alabileceği belirtildi.

Uygulamayla, özellikle sabah saatlerindeki yığılmaların önüne geçilmesi ve muayenelerin gün içine dengeli dağıtılmasının hedeflendiği bildirilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"Böylelikle vatandaşlarımız aile sağlığı merkezlerinde sıra bekleyerek zaman harcamayacak, daha sakin ve huzurlu ortamlarda sağlık hizmeti alabilecektir. Bununla birlikte aile hekimleri de poliklinik ve poliklinik dışı hizmetlerini etkili planlayarak sunacaktır. Uygulama, sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaştırırken, verim ve kalitesini de önemli oranda artıracaktır."

Bakanlığın, kısa süre önce tüm aile hekimlerine Hastane Randevu Merkezi Uygulaması üzerinden hastaları için uzman hekim randevusu oluşturabilme imkanı sağladığı hatırlatılan açıklamada, aile hekimlerinin, kullandıkları sistemden istedikleri hastane ve branş hekiminden hastalarına randevu aldığı belirtildi.

Aile hekiminin randevu alarak hastasını uzman hekime yönlendirmesinin, vatandaşın sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırdığına işaret edilen açıklamada,  bu durumun aile hekimine de hastasının tetkik ve tedavisini takip olanağı sağladığı vurgulandı.

Açıklamada, Hastane Randevu Merkezi uygulamasının sağladığı bir diğer faydanın da sistem üzerinden elde edilen istatistikî verilerle, sağlık kuruluşları ve Bakanlığın kaynaklarının daha etkin kullanılması olduğuna dikkat çekildi.

Etiketler :
Aile Hekimlerine de Randevulu Sistem Geliyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net