Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > SPOR > Rambo Hakan’dan Örnek Hamle
Rambo Hakan’dan Örnek Hamle
...
25-09-2020 00:30
SPOR
0 Yorum
1112 Okunma
Haberi Yazdır

Dünya Şampiyonu Ve Milli Antrenör Hakan İtmiş, Altın Yumruk Spor Kulübü’nde Kadınlara Yönelik Savunma Dersleri Başlattı.

Kadına yönelik şiddet vakalarının her geçen gün artması üzerine konu ile ilgili harekete geçtiğini belirten Dünya Şampiyonu Ve Milli Antrenör Hakan İtmiş,  Altın Yumruk Spor Kulübü’nde kadınlara yönelik savunma dersleri başlatma kararı aldı. Bunun üzerine Avrupa Şampiyonu Milli Sporcu Cansu Boylaz ile görüşmeye geçen Hakan İtmiş, genç sporcunun vermeyi kabul ettiği dersleri başlattı.

Hakan İtmiş, konu ile ilgili yaptığımız röportajlarda şunları söyledi, “Milli sporcumuz Cansu Boylaz ile beraber ne yapabiliriz diye düşündük ve bayanlara yönelik bir çalışma başlattık. Ülkemizde maalesef şiddet gören çok fazla kadın var. Ben bir antrenör olarak bu olaya el atmak istedim ve Cansu ile beraber bayanlarımıza yönelik savunma dersleri başlattık. Cansu, profesyonel olmasının yanı sıra çok yetenekli ve şampiyon bir sporcumuz. Derslerimizi Cansu verecek ve antrenmanlarda salonda sadece kadınlarımız olacak.

Çocuklara yönelik seanslarımız da devam ediyor. Pandemi dolayısıyla gerekli bütün önlemlerimizi de aldık. Şampiyonalara yönelik antrenman seanslarımız da kaldığı yerden sürüyor.”

Milli Sporcu Cansu Boylaz ise röportajımızda kendini tanıtaraki, dersler hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Boylaz, “Ben Avrupa şampiyonu bir milli sporcu ve aynı zamanda da BESYO öğrencisiyim. Kadınlara yönelik artan şiddet vakaları ile ilgili Hakan hocamla birlikte düşündük ve harekete geçmeye karar verdik. Şu an için de derslerimiz başlamış oldu. Eğitimimize, kendini savunmaya yönelik çalışmalarla başlıyoruz. Daha sonra da kardiyo ve sıkılaşma çalışmalarıyla antrenmanlarımız devam ediyor. Haftanın üç günü çalışıyoruz,” dedi. /Umut Osman Sunci

 

Etiketler :
Rambo Hakan’dan Örnek Hamle -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net