Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Özel Araçta Sosyal Mesafe Cezası İddiaları Gerçek Dışı
Özel Araçta Sosyal Mesafe Cezası İddiaları Gerçek Dışı
...
04-04-2020 02:12
GÜNDEM
0 Yorum
781 Okunma
Haberi Yazdır

Sosyal Medya’da yayılan “özel oto sürücülerinin dikkatine” başlıklı araç içi sosyal mesafenin korunması ile ilgili yayılan mesaj gerçek dışı çıktı.

Sosyal medya üzerinden paylaşılan bazı mesajlar bilgi kirliliğine yol açıyor. Bunlardan biri de “Özel Oto Sürücülerinin Dikkatine” başlıklı yazı oldu. Sosyal medyada paylaşıldıktan sonra Whatsapp uygulaması üzerinden hızla yayılan mesajda, özel araç sürücülerine ceza uygulanacağı şeklinde yanlış bir bilgi paylaşıldı.  

“Şoförün yanı boş kalacak, arka koltuk da cam kenarları olmak Şartı ile iki kişi olmak kaydı ile bir araçta toplam 3 kişi olacak, Aksi durumda 150 TL trafik cezası var,” şeklinde uyarıda bulunulan mesajın gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Yetkililer mesajda yer alan bilgilerin doğru olmadığını, trafik şube müdürlüğü ekiplerinin böyle bir uygulama yapmadığını söyledi. Trafik Şube Müdürlüğü yetkilileri, virüsle mücadele kapsamında atılan adımların bugün itibarıyla toplu taşıma ve il dışına çıkış yapan araçlarla ilgili olduğunu, yeni bir uygulama olması halinde resmi kurumların mutlaka bilgi vereceğini belirtti.

Söz konusu mesaj şu şekilde;

Özel Oto Sürücülerinin Dikkatine

02.04.2020 bugün yürürlüğe girdi. Özel Araçlarınız da Şoförün yanı boş kalacak, arka koltuk da cam kenarları olmak Şartı ile iki kişi olmak kaydı ile bir araçta toplam 3 kişi olacak, Aksi durumda 150 TL trafik cezası var. İtiraz edildiğinde insan hayatını tehlikeye sokmaktan 3 bin TL ceza yazılmaktadır. Her noktada çevirme yapılarak uygulama bugün başlamıştır. Özel araç sahiplerine duyurulur. /Umut Osman Sunci

Etiketler :
Özel Araçta Sosyal Mesafe Cezası İddiaları Gerçek Dışı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net