Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Şehirlerarası Ulaşım Hizmeti Başladı
Şehirlerarası Ulaşım Hizmeti Başladı
...
01-04-2020 02:51
GÜNDEM
0 Yorum
1268 Okunma
Haberi Yazdır

Covid-19 salgınıyla mücadele çalışmaları kapsamında şehirlerarası yolculukların izne tabi olması nedeniyle özellikle Onkoloji hastası olan ve farklı bir şehirde tedavi görmesi gereken kişilerin mağdur olmaması için Bandırma Belediyesi tarafından hizmete alınan Ulaşım Hizmeti başladı.

Bandırma Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde başlatılan uygulama ile kendi aracı olmayan ve tedavi süreci için iller arası seyahat etmesi zorunlu olan Onkoloji hastası kişilerin hijyen kurallarına uygun bir şekilde donatılmış olan görevli personel eşliğinde seyahatlerini gerçekleştiriliyor.

Yayınlanan genelge ile farklı bir şehirde tedavi görmesi gereken kişilerin öncelikle şehirlerarası seyahat için Bandırma Kaymakamlığı'ndan alacakları Seyahat İzin Belgesi ile Bandırma Belediyesi’ne başvurmalarının yeterli olacağı belirtildi.

Hizmete alınan uygulama ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Av.Tolga Tosun, salgının ülkemizde görülmeye başlandığı tarihten itibaren tedbir amaçlı birçok çalışmayı hayata geçirdiklerini belirterek son olarak tedavileri için şehirler arası yolculuk etme zorunluluğu olan vatandaşlarımız için uygulanan Hasta Ulaşım Hizmetiyle Bandırma Belediyesi olarak bu zor süreçte vatandaşlarımızla dayanışma içinde olduklarını söyledi.

Başkan Tolga Tosun: “Bandırma Belediyesi olarak içinde bulunduğumuz bu zor süreçte halkımızla dayanışma içinde olmak amacıyla aracı olmayan, onkoloji hastası olan ve farklı bir şehirde tedavi görmesi gereken vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Ulaşım Hizmetini uygulamaya aldık. Hijyen kurallarına uygun bir şekilde oluşturulan araçlarımız ve personelimiz eşliğinde vatandaşlarımızı ilgili şehirlere ve hastanelere ulaşımlarını sağlıyoruz. Bu zor süreçte ilk günden beri belediye olarak önlemlerimizi titizlikle aldık. Devletimiz de her geçen gün tedbirleri artırıyor. Hepimiz bu salgına karşı tedbirlerimizi dikkatli bir şekilde aldığımızda bu zor günleri birlikte dayanışma içerisinde kolayca atlatabileceğimize inanıyorum” dedi. /Haber Merkezi

Etiketler :
Şehirlerarası Ulaşım Hizmeti Başladı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net