Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Arda Kurtbaş Adaylığını Açıkladı
Arda Kurtbaş Adaylığını Açıkladı
...
19-02-2020 05:00
GÜNDEM
0 Yorum
706 Okunma
Haberi Yazdır

Arda Kurtbaş, düzenlediği basın toplantısında CHP Bandırma İlçe Örgütü Gençlik Kolları Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

CHP Bandırma İlçe Örgütü Gençlik Kolları’nın yeni başkanını belirleyecek seçimlerin yapılmasına sayılı günler kala bütün adaylar Arda Kurtbaş isminin lehine yarıştan çekildiklerini açıkladılar. Sonraki süreçte farklı bir aday ismi ortaya çıkmadı ve son olarak ise Arda Kurtbaş, gerçekleştirildiği basın toplantısıyla başkan adayı olduğunu ilan etti.

Arda Kurtbaş, CHP Bandırma İlçe Örgütü binasında gerçekleştirdiği toplantıda şu ifadelere yer verdi, “İlke ve inkılaplarından şaşmadan yürümeye ant içtiğim Cumhuriyet’in kurucusu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu 97 yıllık dev çınar Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bandırma Gençlik Kolları Başkanlığına Adayım.

Bizler sokakta, Hak, Hukuk, Adalet, Barış, Kardeşlik, Eşit Yurttaşlık ve insan haklarının sesi olacağız.

Üniversite amfilerinden, fabrikalara, tarlalardan kent meydanlarına, salonlardan sokaklara, mahpushanelerden barikatlara kadar kavganın ve umudun olduğu her yerde mücadele edeceğiz.

Bizler mücadelemizi, kapalı kapılar ardında değil meydanlarda gençliğin yanında olarak siyaseti değiştirmek adına buradayız. Partimize oy veren siz değerli yurttaşlarımız, altı okun yedinci harikası olan genç arkadaşlarımız için siyaset yapacağız. 

Cumhuriyet Halk Partisi dünyanın en köklü partilerinin başında gelir. Cumhuriyet Halk Partisi demek, ülkemizin laik, çağdaş, aydınlık sigortası demektir. 

Bizler karşımıza çıkabilecek tüm olumsuzluklara, zorluklara göğüs gerip, sabırla ve umutla hedeflerimize yürüyeceğiz. Yerelden genele diyerek devraldığımız bayrağı Partimizi iktidara taşımak için gece gündüz çalışacağız. Ülkemizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün övdüğü gençler arasında yer alacağız.

Cumhuriyet Halk Partisi benim için, bir ideoloji, bir siyasi örgütten öte, yüreğime işlediğim bir sevdadır. Ben bu partiye adım attığım zaman, henüz bıyıkları yeni terlemeye başlamış bir çocuktum. Biz siyasetin sıcak odalarında, lüks koltuklarında büyümedik. Biz siyasetin sokaklarında büyürken, Cumhuriyet Halk Partisi'nin pankart asan, bayrak asan gençleri olduk. 

Burası Cumhuriyetin kurucusu Önderimiz, Gazi  Mustafa Kemal Atatürk ve onun arkadaşlarının felsefesini güden cumhuriyetin kurulması için tüm dünyaya meydan okuyan bir liderimizin partisi. Buralar onun koltuğu, onun yuvasıdır. Bizler ise sadece bu yuvanın misafiri ve emanetçisi.

Sevgili arkadaşlarım bana olan inancınızla yarım kalan o sevdayı tamamlamak için sizin karşınızdayım.

Cumhuriyet Halk Partisinin kongrelerinde kaybeden olmaz. Demokrasi kazanır, cumhuriyet kazanır, partimiz kazanır. İnanıyorum ki bu şölende kazanan Bandırma olacak. Cumhuriyetin ve partimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, bizlere emanet ettiği ilke inkılap ve devrimlerin heyecanı ve tükenmeyecek gücüyle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, bana ve ekibime olan inancınız için yürekten teşekkür ediyorum. “ /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Arda Kurtbaş Adaylığını Açıkladı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net