Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > “Tabiat Parkı Ayvalık Belediyesi’ne Tahsis Edilmeli”
“Tabiat Parkı Ayvalık Belediyesi’ne Tahsis Edilmeli”
...
13-02-2020 05:00
GÜNDEM
0 Yorum
165 Okunma
Haberi Yazdır

Ayvalık’taki koylar ve Tabiat Parkı’nı ihale ile kiraya vermek isteyen Tarım ve Orman Bakanlığı tepkiler sonrası geri adım atarken, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, parkın belediyeye tahsis edilmesini istedi.

“Ayvalık halkı birlik oldu ve ihale 25 Şubat’a ertelendi” diyen Başkan Ergin, buruk bir sevinç yaşadıklarını ancak ihale tamamen ortadan kalkana kadar kentin diken üzerinde olacağını söyledi.
Ayvalık’ta bulunan ve bu ihaleye karşı çıkan tüm sivil toplum kuruluşlarına, siyasi partilere, spor kulüplerine, dernek ve sendikalarla vatandaşlara teşekkür eden Ergin, ” Bizler Ayvalık halkı olarak bu yerlerin Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ihale yolu ile kiraya vermesine baştan beri karşı çıkıyor ve itiraz ediyoruz. Bahse konu alanları Tarım ve Orman Bakanlığı Ayvalık Belediyesi’ne tahsis etsin istiyoruz. Biz ihaleye konu taşınmazın tahsisi için 22 Ocak 2020 tarihli yazı ile  talepte bulunduk. Ancak Bakanlık tarafından bu talebe hiçbir cevap verilmeksizin ihaleye çıkıldı. Anılan yerlerin ihaleye çıkartılması ve ihale gününün ilan olunması Belediyemizin bu talebinin zımnen ret olunduğu anlamına gelmektedir” dedi.

“Tabiat Parkı Geleceğimizdir”
Başkan Ergin şu açıklamayı yaptı:
“Kamu yararı göz ardı edilerek, hukuki statüsü tartışmalı bu yerlerin ihaleye çıkarılması da  hukuka aykırıdır. Ayvalık Adaları ve Tabiat Parkı Ayvalık’ın zenginliğidir. Bizler bu zenginliği koruyarak geleceğe taşımaya kararlıyız. Koylar ve tabiat parkı bizim olduğu kadar burada yaşayan tüm canlılarındır,  çocuklarımızındır, bu alanlar geleceğimizdir. Bizler tahsisle ilgili başvurumuzun gözden kaçtığını düşünüyoruz. Bakanlığın 25 Şubat 2020 tarihine kadar koyları ve parkı  Ayvalık Belediyesine tahsis edeceğini düşünüyoruz. Onun içinde gerekli görüşme ve girişimlere hemen başladık. Hepimiz tek yürek bu işin peşindeyiz, çünkü Ayvalık’ta yaşayanlar biliyor ki; buralar halkındır”

Kampanyaya Kimler Destek Verdi
Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in başlattığı kampanya destek veren kuruluşlar şöyle sıralanıyor:
Ayvalık Kent Konseyi, Ayvalık Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Yenimahalle Spor Kulübü, Küçükköy Spor Kulübü, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ayvalık Şubesi, Armutcuk Gençlik Spor Kulübü, Ayvalıkgücü Belediye Spor Kulübü, Belediye-iş Sendikası, Ayvalık Tabiat Derneği, Ayvalık Tabiat Platformu, Ayvalık Eğitim Sen, Tema Vakfı Ayvalık Şubesi, Alibey Adası Koruma ve Kalkındırma Derneği, Ayvalık Yerel İnisiyatif, Ayvalık Türk Anneler Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ayvalık Şubesi, Cumhuriyet Kadınları Derneği Ayvalık Şubesi, Altınova Esnaf Odası, AYTUGEB Ayvalık Çiftçi Malları Koruma, Eğitim-iş Sendikası Ayvalık Şubesi, Ayvalık Mimarlar Odası, Ayvalık AR-GE KASAİD, Ayvalık Atatürkçü Düşünce Derneği, Ayvalık Çevre Derneği, Hamdibey Kaya Spor Kulübü, Turizm Tanıtma Derneği, Muhtarlar Derneği, Ayvalık Otelciler Derneği, TEMAD, Ayvalık Sebze ve Meyveciler Odası, Demokrat Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Sol Parti, İyi Parti, Emek Partisi, Ayvalık Ticaret Odası, Ada Spor Kulübü, Türk Eğitim Sen… /Haber Merkezi

Etiketler :
“Tabiat Parkı Ayvalık Belediyesi’ne Tahsis Edilmeli” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net