Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Kadın İnisiyatifi Grubu Balıkesir’i Geleceğe Hazırlayacak
Kadın İnisiyatifi Grubu Balıkesir’i Geleceğe Hazırlayacak
...
13-02-2020 05:00
GÜNDEM
0 Yorum
153 Okunma
Haberi Yazdır

AK Parti Balıkesir Milletvekili  Mutlu Aydemir’in öncülüğünde kurulan Balıkesir Kadın İnisiyatifi grubu üçüncü toplantısında Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’a misafir oldu. Milletvekili Aydemir ve Kadın İnisiyatifi Grubu’nun  Balıkesir Üniversitesi ile iş birliği yaparak şehrin dinamiklerini hayata geçirmeyi amaçladığı bildirildi. 

“Balıkesirimizi Geleceğe Taşıyacak Projeler Hayata Geçirilecek”

Balıkesir Üniversitesi’nde yapılan toplantıda Milletvekili Aydemir ve Kadın İnisiyatifi Grubu ile Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, ortak çalışma grubu oluşturulması konusunda fikir birliğine vardı. Gerçekleştirilen toplantıda gelecekteki projeler ve izlenecek yol haritası hakkında fikir alışverişinde bulunulduğunu belirten Milletvekili Aydemir, “Balıkesir’imizi geleceğe hazırlayan, ülkemizin güzide şehirleri arasında ilk sıralara taşıyacak projelerimizi Balıkesir Üniversitesi Rektörümüz Sayın İlter Kuş ile konuştuk. Balıkesir’imizi geleceğe hazırlayacak ve örnek bir şehir haline getirecek projeleri üniversiteli gençlerimiz ve akademisyenlerimizle birlikte gerçekleştireceğiz. Hem Balıkesirimiz gelişecek hem gençlerimiz okudukları şehrin ilerlemesine katkı sağlayacak.” dedi.

 “Önce Balıkesir Önce Gelecek”

“Kadınlara daha çok yer açmak amacıyla kurduğumuz Balıkesir Kadın İnisiyatifi Grubumuz Balıkesirli Kadın STK temsilcilerimizin desteğiyle hayata geçirdiğimiz bir gruptur” diyen Milletvekili Aydemir sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün Kadın İnisiyatifi Grubumuzun üçüncü toplantısını Balıkesir Üniversitesi’nde gerçekleştirdik. Sayın Rektörümüze Balıkesir’i  ilgilendiren tüm konuları konuştuk. Balıkesir’i daha yüksek bir seviyeye getirmek ve bunu gerçekleştirirken de özellikle kadınlarımızın, kız öğrencilerimizin gerçekleştirmeyi planladığımız projelerimize daha çok omuz vermeleri gerektiğini bunun için Kadın İnisiyatifi Grubu’nu kurduğumuzu dile getirdik. Tüm çalışmalarımızı ‘Önce Balıkesir Önce Gelecek’  felsefesiyle hayata geçireceğiz. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. İlter Kuş da bu konuda tüm yardımı yapacağını söyledi. Gerçekleştirdiğimiz bu toplantı ile Kadın İnisiyatifi Grubu ile Balıkesir Üniversitesi iş birliği başlamış oldu.”

Kadın İnisiyatifi Grubunda Kimler Var

Milletvekili Aydemir misafirperverliğinden dolayı Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuşa’a teşekkür etti. Grupta  Türk Eğitim Vakfı(TEV) Balıkesir Şube Başkanı Jale Bayraktar , Gazeteci ve Yazarlar Derneği Başkanı Semra Aman Akyürek , OBİDEV Vakfı Başkanı Fatma Tabanlı, ÇÖLYAK Derneği Başkanı Suna Dadan, Balıkesir İş Kadınları Dayanışma Derneği Temsilcisi Vildan Efe , Yeşilay Derneği Başkanı Ömür Akyıldız, Alzheimer Derneği Başkanı Sevil Beke, Silbaştan Derneği  Başkanı Yasemin Küçükafacan, BAYSAD Başkanı Gülçin Savaşaneril Yurdakul , AK Parti Balıkesir Kadın Kolları Başkanı Türkan Buğra yer alıyor. (balikesir24saat.com)

Etiketler :
Kadın İnisiyatifi Grubu Balıkesir’i Geleceğe Hazırlayacak -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net