Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > 11 Şubat 112 Günü
11 Şubat 112 Günü
...
12-02-2020 05:00
GÜNDEM
0 Yorum
124 Okunma
Haberi Yazdır

Her yıl 11 Şubat tarihinde kutlanan 112 günü nedeniyle Balıkesir 112 Acil Çağrı Merkezinde bulunan birim temsilcileri Vali Ersin Yazıcı'yı ziyaret etti.
Vali Ersin Yazıcı, '112 Günü' nedeniyle 112 Acil Çağrı Merkezi heyetini kabul etti.

Vali Yazıcı'nın makamındaki ziyarette 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Tamer Eroğlu ile ambulans, itfaiye, polis, AFAD, jandarma ve orman yangın ihbar temsilcileri yer aldı.

Kabullerinden dolayı Vali Ersin Yazıcı'ya teşekkür eden 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Tamer Eroğlu, 112 Acil Çağrı Merkezi faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. 

Saniyeler Dahi Önemli
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden ve '11 Şubat 112 Günü'nü tebrik eden Vali Ersin Yazıcı, '112 Acil Çağrı Merkezi'nin hayata geçirilmesiyle, kurumlar arasındaki koordinasyonun hızlı ve etkin bir şekilde temin edildiğini, dolayısıyla olası hadiselere müdahale konusunda ciddi bir zaman ve kaynak tasarrufu sağlandığını söyledi.
Tek numara acil çağrı sisteminin önemini vurgulayan Vali Yazıcı, 112 hepimizin bildiği gibi hayat kurtarıyor. Hayat kurtarırken de dakikalar bazen de saniyelerin dahi önemli olduğunu ifade etti.
Herkes İçin Büyük Bir Sorumluluk
'112 Acil Çağrı Merkezi'nin gereksiz meşgul edilmemesi gerektiğini belirten Vali Yazıcı, "112 Acil Çağrı Hattı'nın gereksiz meşgul edilmesi zaman ve işgücü kaybına yol açmakta daha önemlisi gerçek acil vakalara ulaşmakta sorun yaratmaktadır. 112 Acil Hattı'nı gereksiz aramayalım ki canlar kurtulsun. Bu herkes için büyük bir sorumluluk ve aynı zamanda büyük bir mesuliyettir." ifadelerini kullandı. /Haber  Merkezi

Etiketler :
11 Şubat 112 Günü -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net