Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > “Oldubittilere Boyun Eğmeyeceğiz”
“Oldubittilere Boyun Eğmeyeceğiz”
...
11-02-2020 05:00
GÜNDEM
0 Yorum
162 Okunma
Haberi Yazdır

Ayvalık Tabiat Parkı için düzenlenen mitingde konuşan  Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Ayvalık’ta halka rağmen yaratılmak istenen oldubittilere boyun eğmeyeceğiz. İhalelerin iptal edileceğini umuyoruz. Aksi bir durumda yasal platformda her türlü mücadele kararlılığını sergileyeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” dedi. 

Ayvalık Adaları Tabiat Parkı sınırları içerisinde yapılması planlanan günübirlik tesisler için 11 Şubat’ta (bugün)yapılacağı duyurulan  ihale öncesi  Bahçealtı Koyu’nda buluşan Ayvalıklılar miting yapıp, ihalenin iptalini istedi.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Gömeç Belediye Başkanı M. İrem Himam, Kent Konseyi üyeleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, siyasi partiler ve çok sayıda doğasever mitinge katıldı. Mitinge katılanlar,  “Ayvalık koyları halkındır”, ” Denizime ormanıma koylarıma dokunma” , “Ayvalık Tabiat Parkı ranta değil halka aittir”,  “Deniz halkındır kimin malını kiralıyorsun”, “Ayvalık Tabiat Parkı’nı vermeyeceğiz” yazılı pankartlar taşıdı.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Bildiğiniz gibi seçim sürecinden beri söylediğimiz, söylemeye devam edeceğimiz bir söz var, Ayvalık’ı koruyarak gelişmesi için çabalayacağız. Ve işte tam da bu düstur ile bugün buradayız ve sizlerle beraberiz ” dedi.

“Ayvalık Adaları ve Tabiat Parkı Ayvalık’ın zenginliğidir. Bizler bu zenginliği koruyarak geleceğe taşımaya kararlıyız” diyen Başkan Ergin şu açıklamayı yaptı:

“Bunun için Ayvalık halkı ve onun temsilcisi Ayvalık Belediyesi olarak Tabiat Parkı içinde adı ne olursa olsun, ister kamping ister günü birlik koruma alanı ya da sair yeni tesislerin oluşmasına ve yapılaşmaya karşıyız. Tabiat Parkı içinde ticari amaçlı hiç bir oluşumu kabul etmemiz mümkün değildir. Ayvalık Adaları ve Tabiat Parkı ile bu bölgedeki kıyılarımız rantın değil halkın ortak malıdır. Halka kapatılamaz. Bakanlığın kiralama iradesi hukuka açıkça aykırı olduğu gibi kıyıları halka kapatacak ve ranta açacaktır. Bu haliyle hiçbir kamu yararı taşımadığı bellidir.   Ayvalık Adaları ve Tabiat Parkı içinde ekolojik yapıya zarar vereceği belli olan bu kiralama ihalelerine izin vermeyeceğiz. Ayvalık’ta halka rağmen yaratılmak istenen oldubittilere boyun eğmeyeceğiz. Ayvalık halkı ve onun temsilcisi olan Ayvalık Belediyesinin görüşü doğrultusunda ihalelerin iptal edileceğini umuyoruz. Aksi bir durumda yasal platformda her türlü mücadele kararlılığını sergileyeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın”(Balikesir24saat.Com)

Etiketler :
“Oldubittilere Boyun Eğmeyeceğiz” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net