Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > CHP Kadın Kollarının Yeni Başkanı Çavuşoğlu
CHP Kadın Kollarının Yeni Başkanı Çavuşoğlu
...
10-02-2020 05:00
GÜNDEM
0 Yorum
481 Okunma
Haberi Yazdır

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Kadın Kolları Başkanlığına Simge Gürkan Çavuşoğlu seçildi.

Tek aday olarak seçime giren Simge Gürkan Çavuşoğlu,” bugün bu salonda; yarını sokakta örgütlemek, kadınların gücünü ve iradesini hissettirmek, partimizi iktidar yapmak için bir aradayız. Bu sebeple bu günü bir kongre değil, bir mücadele çağrısı olarak kabul etmenizi istiyorum” dedi.

 Bandırma Belediyesi eski düğün salonunda, CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, CHP Bandırma İlçe Örgütü Başkanı Dr. Selim Panç, CHP önceki dönem Balıkesir milletvekili Av. Namık Havutça, CHP Bandırma İlçe Örgütü yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partililerin katıldığı kadın kolları kongresinde eski başkan Durdugül Öztürk bayrağı yeni başkan Simge Gürkan Çavuşoğlu’na teslim etti.

Divan Başkanlığını Bandırma Belediyesi Meclis Üyesi Av. Merve Polat, katip üyelikleri Yasemin Gedik ve Dilek Durukan’ın yaptığı CHP Bandırma İlçe Kadın Kolları kongresi Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından eski başkan Durdugül Öztürk faaliyet raporunu okudu. Daha sonra sırasıyla CHP Bandırma İlçe Örgütü Başkanı Dr. Selim Panç, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın ve CHP önceki dönem Balıkesir milletvekili Ahmet Akın birer konuşma gerçekleştirdiler.

Simge Gürkan Çavuşoğlu “Bugün ülkemizin ve dünyanın demokrasi tarihinde değişimin ve devrimlerin temel gücü olan kadın hareketinin, partimizdeki karşılığı olan Kadın Kollarımızın Kongresini yapmak için bir aradayız ve ben de CHP Bandırma Kadın Kolları Başkanlığı görevine adayım.”

 CHP Bandırma İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevine seçilen Simge Gürkan Çavuşoğlu, kongre salonunda partililere yönelik yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi.

“Önümüzde yapacak işlerimiz var! Yapabilecek gücümüz var!

Biz kadınların her işin üstünden gelmeye gücü var!

Göreve başladığımızda kendimize de Bandırmanın kadınlarına da bakacağız! Mücadelenin neresi eksikse orayı güçlendirmek için eğitimler programlayacağız. Psikologlarla, sosyologlarla, tıp uzmanlarıyla, hukukçularla bir araya geleceğiz! Hayatımızın evreleriyle ilgili bilinçleneceğiz! Hem sokakta kol gezen tehlikelerle; bağımlılıkla, tacizle, mobingle başa çıkmanın yollarını tartışacak, uzman görüşleri alacak; hem de emzirme koçluğu, menapoz, ergen psikolojisi, evebeyn psikolojisi gibi konularda kendimizi ve kadınlarımızı geliştirecek çalışmalara öncülük edeceğiz...

Deprem kuşağındayız, ülkemiz her ün yeni bir depremle uyuyup, yeni bir depremle uyanıyor. Afet eğitimi alacağız. Birimler, çalışma grupları oluşturup Mahallelerimizde afet gönüllüleri olacağız. İlk

Yardım öğreneceğiz. Olası bir faciada hem anne şefkati ile hem de bir anne gücüyle halkımızın ve dostlarımızın yanında olmak için hazır olacağız.

Siyaset yapacağız arkadaşlar, en kararlı, en dirayetli siyaseti de biz kadınlar yapacağız...

Devrimlerin ve direnişlerin sonundaki ışığı, ışığında yürüdüğümüz bir çift mavi gözün yoluna sağlam basarak göreceğiz.

Biz Halide Edipleriz, sokak sokak direnişi örgütleyen Biz Nene Hatunlarız siperden sipere savaşan Biz Türkan Saylanlarız, yoksul çocuklara ışık olan

Biz Yıldız Kenterleriz, her koşulda, her baskıda korkmadan sanatımızı haykıran Biz Zübeyde Hanımlarız, Mustafa Kemalleri doğuran!

Bu yüzden partimiz CHP'nin bize yüklediği misyonunfarkında olarak, hak ettiğimiz gibi, Önderimiz Mustafa Kemal'in bize verdiği tüm hakların takipçisi ve yılmaz savunucusu olarak; kendi özgünlüğümüzde ve örgütlülüğümüzde; “adam" gibi olmayı erdem gibi görenlere inat KADIN gibi siyaset yapacağız!

Bu bir düş, bir inat, bir inanç ve yoldaşça yürünecek bir yol!

Ben bu yolu sizlerle, ailem CHP'nin kıymetli kadınlarıyla yürümeye kararlıyım, istekliyim! Yürüyecek yolumuz, söyleyecek sözümüz çok!

Birlikte, en güzelini yapmanın; bir mücadeleyi güçlendirerek büyütmenin heyecanını içimde taşıyorum.

Sizleri yok sayılmaya karşı mücadeleye,

Tacize, şiddete, tecavüze karşı direnişe,

Fetvalara ve siyasi gericiliğe karşı kahkaha atmaya Ve en önemlisi dans etmeye çağırıyorum!

Çünkü "Dans edemediğimiz devrim, bizim devrimimiz değildir" /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

 

Etiketler :
CHP Kadın Kollarının Yeni Başkanı Çavuşoğlu -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net