Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > “Sanayinin Kalbinde Kriz Var”
“Sanayinin Kalbinde Kriz Var”
...
09-02-2020 05:00
GÜNDEM
0 Yorum
81 Okunma
Haberi Yazdır

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, ekonomik krizin sanayi üretimini de vurduğunu belirterek, “Sanayi üretiminin kalbinde kriz var. Teşhis de belli tedavi de. Ama İktidar bunu çözebilecek yeteneğe ve güce sahip değil” dedi.

CHP Grup Yönetimi, Türkiye’nin önemli sanayi merkezleri olan Kocaeli’nin Çayırova,  Dilovası ile Gebze  ilçelerinde ekonomik krizin etkilerini belirlemek ve  incelenmelerde bulunmak üzere Ahmet Akın ve 4 CHP’li milletvekilini görevlendirdi. CHP’li Milletvekilleri 2 gün boyunca üç ilçede sanayi bölgelerini ziyaret edecek. Kapanan fabrikaların sahipleri ve çalışanları ile işçi-işveren örgütleriyle görüşmeler yapacak olan CHP heyeti, ekonomik krizin bölgede üretim-istihdam alanlarında yarattığı tahribatın ve ortaya çıkan sosyo-ekonomik sorunların boyutları hakkında rapor hazırlayacak. Heyetin hazırladığı rapor CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sunulacak ve kamuoyu ile paylaşılacak.

Ekonominin hayati göstergelerinden kabul edilen sanayi üretimindeki düşüşün dikkat çekici seviyelere ulaştığına işaret eden Ahmet Akın,  “Sanayi üretimi aralıksız daralıyor. Sanayi üretiminin kalbi Kocaeli’de incelemelerde bulunup ayrıntılı bir rapor hazırlayacağız. Teşhis de belli tedavi de ama iktidar krizi çözebilecek ne yeteneğe ne de güce sahip” diye konuştu. /Haber Merkezi

Etiketler :
“Sanayinin Kalbinde Kriz Var” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net