Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Erdek Belediye Meclisi Toplandı
Erdek Belediye Meclisi Toplandı
...
08-02-2020 05:00
GÜNDEM
0 Yorum
291 Okunma
Haberi Yazdır

Erdek Belediye Meclisi’nin Şubat ayı toplantısı gerçekleştirildi.

Belediye Başkan Vekili Hasan Yapakçı Başkanlığı’nda toplanan Şubat ayı olağan meclis oturumunda, 14 ana gündem ve bir ek gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Meclis Gündem Maddeleri Görüşüldü
Gündemin 1. maddesinde; Erdek Belediye Başkanlığı’na bağlı müdürlükler tarafından kullanılmak üzere, 5 adet binek aracın alınması için kredi çekilmesi oy çokluğuyla kabul edildi.
Gündemin 2. maddesinde; Belediyenin Basın Yayın ve Halkla ilişkiler müdürlüğünün kapatılarak, görev ve sorumluluklarının Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne devredilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 3. maddesinde; Belediyeye 9 derecelik veteriner kadrosunun iptal edilerek, 9 derecelik biyolog alınması oy birliğiyle kabul edildi.
Gündemin 4. maddesinde; 2019 yılı bütçe içi aktarmaları oy birliğiyle kabul edildi.
Gündemin 5. maddesinde; Erdek Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın verdiği dilekçedeki, işgaliye ücretlerinin düşürülmesi için Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesi oy birliğiyle kabul edildi.
Gündemin 6. maddesinde; Karşıyaka Mahallesi Pafta:3 parsel: 4343’de kayıtlı taşınmazın, imar planı gereği oluşan ihdas parçasının satışı, meclis üyelerinin oy birliğiyle encümene yetki verildi.
Gündemin 7. maddesinde; Karşıyaka Mahallesi Pafta:3 parsel: 4422’de kayıtlı taşınmazın, imar planı gereği oluşan ihdas parçasının satışı, meclis üyelerinin oy birliğiyle encümene yetki verildi.
Gündemin 8. maddesinde; Belediyeye ait Yukarıyapıcı Mahallesi’nde 1120 ada ve Karşıyaka Mahallesi’nde 110 ada 1 parsel sondaj izni verilmesi, oy birliğiyle İmar Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 9. maddesinde; Atatürk Mahallesi’nde 144 ada 29 parselde yapılacak zemin katının, konut olarak kullanılması talebi oy birliğiyle kabul edildi.
Gündemin 10. maddesinde; Erdek Belediyesi imar plan notları için İmar Komisyonuna ek süre verilmesi talebi oy birliğiyle kabul edildi.
Gündemin 11. maddesinde; CHP Genel Merkezinin aldığı kararla, CHP’li belediyelerde maaşların 2 bin 500 TL olarak belirlenmesi üzerine, 2020 yılında çalıştırılacak işçilerin yevmiyelerinin 2 bin 500 TL yapılması oy çokluğuyla kabul edildi.
Gündemin 12. maddesinde; 18 Eylül Stadı’nda bulunan tesislerin işletmesinin Erdek Grup İnsan Kaynakları’na devredilmesi için komisyona ek süre verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 13. maddesinde; Erdek Ticaret Odası’nın belediyeden yer tahsis etmesi için istenen ek süre talebi oy birliğiyle kabul edildi.
Gündemin 14. maddesinde; Hasta nakil hizmetleri yönetmeliğindeki Balıkesir Büyükşehir Belediyesi için geçerli olan yönetmeliğin, Erdek Belediyesi için de geçerli olması oy birliğiyle kabul edildi.
Ek gündem maddesinde ise; Erdek Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğü tarafından kullanılmak üzere 5 adet iş makinesi ile 2 adet kamyon alınması için kredi çekilmesi oy çokluğuyla kabul edildi. /Haber Merkezi

Etiketler :
Erdek Belediye Meclisi Toplandı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net