Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Akın, “Bu Güne Kadar Aklınız Neredeydi?”
Akın, “Bu Güne Kadar Aklınız Neredeydi?”
...
07-02-2020 05:00
GÜNDEM
0 Yorum
176 Okunma
Haberi Yazdır

CHP Balıkesir Milletvekili Ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, Deprem Riski Taşıdığı Gerekçesiyle Balıkesir’deki 51 Okul İçin Alınan Ani Yıkım Kararına, “51 Okul, Birden Bire Mi Risk Altına Girdi? Bu Bir İhmaldir. Bugüne Kadar Neyi Beklediniz?” Dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın,  Balıkesir’deki 51 okulun yıkılması için aceleyle alınan karara yönelik, “Bu karar şova yöneliktir ve tribünlere oynayan bir Milli Eğitim Bakanlığı var,” diyerek geç kalınmışlığa tepki gösterdi. Akın, “Bu güne kadar aklınız neredeydi? Vatandaşlarımız şimdi endişe içinde. Plansız programsız yapılan bu işin sorumlusu Ankara’da masa başında Balıkesir için karar alanlardır,” dedi.

CHP’li Ahmet Akın, Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığı’nın almış olduğu Balıkesir’deki 51 okulun yıkım kararına, çocukların can güvenliği için olumlu baktıklarına ancak Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu kararda geç kaldığına dikkat çekti. “Bunca zamandır aklınız neredeydi?” diye soran Ahmet Akın, şunları söyledi:

“Hep uyardık! Balıkesir deprem bölgesi olarak İstanbul’dan daha riskli. Bu evlatlarımız risk altında, can güvenlikleri olmadan eğitim öğretim görüyorlar diye hep uyardık. Şimdi Ankara’da masa başında oturanlar bu kararı alıp Valiliğe yolluyorlar. İyi de bu güne kadar aklınız neredeydi? Bu karar çok öncesinden alınıp uygulanmalıydı. Bugün evladını okula gönderen bir anne nasıl panik içinde biliyor musunuz? Bu kararı neden geçen yaz tatilinde uygulamaya koymadınız? 51 okul, birden bire mi risk altına girdi? Sistematik bir planlama ile neden yapmadınız?

Bu karar şova yöneliktir ve tribünlere oynayan bir Milli Eğitim Bakanlığı var. Çocuklarımızın canını şovmenlere mi emanet ediyoruz?  ‘Deprem Tahkik Raporları’ deniyor, en önemlisi de bu okullarda depreme dayanıklılık raporlar kim tarafından, nasıl yapıldı ve ne zaman hazırlandı? Bunu kimse bilmiyor. ‘Karar aldım, oldubitti’ demekle bu işler olmaz. Bir planlama yapacaksınız. Ama plan yok program yok. Yıllardır söylüyoruz. Bu işler bugün yarın olacak işler değil. Bu bir ihmaldir. Bugüne kadar neyi beklediniz? Bunun sorumlusu her kim ise devlet adamlığına yakışır şekilde gereğini yapmalı.  184 bin öğrencinin canı şu anda kime emanet? 15 bin öğretmenimizin canı kime emanet?” /Umut Osman Sunci

 

Etiketler :
Akın - “Bu Güne Kadar Aklınız Neredeydi?” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net