Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Ensar Aytekin: Fay Hattı Bölgesini İmara Açmak Balıkesir’in Felaketi Olur!
Ensar Aytekin: Fay Hattı Bölgesini İmara Açmak Balıkesir’in Felaketi Olur!
...
07-02-2020 05:00
GÜNDEM
0 Yorum
115 Okunma
Haberi Yazdır

CHP Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin Balıkesir’de 18.02 olarak tanımlanan ve altından fay hattı geçen balçık alanın imara açılma planına sert tepki gösterdi. Konuya dair açıklama yapan Aytekin “iktidar kar hırsıyla yaşanan depremleri unutuyor” dedi.

Aytekin açıklamasında şunları söyledi:

“Ulusal ve yerel medyada konuya dair çıkan haber bizleri hayrete düşürdü. İddialara göre 18.02 bölgesi imara açılacak. Bu alanın altından fay hattı geçiyor. Üstelik zemin balçık ile kaplı. Söz konusu bölgenin imara açılması Balıkesir için felaket habercisi olur.

Böyle Bir Karar Hangi Mantığın Ürünüdür?

İktidar güdümlü yerel yönetim tepkiler üzerine geri adım atsa da iddianın dillendirilmesi dahi Balıkesir halkında büyük bir korkuya neden olmuştur. Her gün yeni bir deprem haberiyle, can ve mal kayıpları ile yüreğimiz yanarken bu alanın imara açılmasını düşünmek dahi korkunçtur. Olası Marmara depreminin büyüklüğü, yaşanan depremlerde yitip giden canlar gözünü hırs bürümüş zatlar için önem arz etmiyor. Balıkesir gibi neredeyse her gün beşik gibi sallanan bir ilde böyle bir alanı imara açmak hangi mantığın ürünüdür?

Gerekli Açıklama Derhal Yapılmalıdır!

Konuyu Meclis gündemine taşıyarak iddiaları yetkili mercilere yazılı soru önergesi ile ilettik. Ama bilinsin ki bununla kalmayacağız. Bu korkunç iddianın hesabını sormak Balıkesir Milletvekili olarak bizlerin görevidir. Sürecin takipçisi olarak gerekli açıklamaların yapılmasını ve geri adım atılmasını sağlayacağız. Kamuoyunun vicdanını rahatlatmak ilgili Bakanların ve yetkililerin en acil görevleri arasında yer almaktadır. Bu caniliğe izin vermeyeceğimizi herkes bilsin. /Haber Merkezi

Etiketler :
Ensar Aytekin: Fay Hattı Bölgesini İmara Açmak Balıkesir’in Felaketi Olur! -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net