Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Tek Çare Araç Yasağı
Tek Çare Araç Yasağı
...
05-02-2020 05:00
GÜNDEM
0 Yorum
464 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Cumhuriyet Meydanı ve Sahil Bandı üzerinde yer alan granitlerden oynayıp yerinden çıkanlar değiştiriliyor. Araç yasağı getirilmediği sürece kırılmalar, değiştirilmeler devam edecek.

Bandırma Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler önce Cumhuriyet  Meydanındaki  değişecek granitleri tek tek tespit ederek yerlerinden sökmeye başladı. Sökülen granitlerin yeri temizlendikten sonra alt tarafı kumlarla beslenip yeni granitler döşeniyor.

Yıllar önce AK Parti Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı ve Sahil Bandında yapılan çalışmalarla birlikte Çin’den deniz yolu ile Bandırma’ya getirilen granitler döşenmiş ancak üzerinden fazla zaman geçmeden granitler kırılmaya başlamıştı. Kırılan granitlerin, ağır tonajlı araçların hem Cumhuriyet Meydanı hem de Sahil Bandı’na girmesi ile meydana geldiği belirtiliyor, buna önlem olarak araçlara girme yasağı getirilmesi isteniyor. Şayet aynı şekilde araçların girmesi engellenemezse, granitler bir taraftan yapılırken diğer taraftan da kırılmaya devam eder. Bunun da Bandırma Belediyesi bütçesine zararı fazlaca dokunur. Ahmet Türkmen/Umut Osman Sunci 

 

Etiketler :
Tek Çare Araç Yasağı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net