Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > DİSK Emekli Sen, Promosyon Beklentilerini Gündeme Taşıdı
DİSK Emekli Sen, Promosyon Beklentilerini Gündeme Taşıdı
...
04-02-2020 05:00
EKONOMİ
0 Yorum
783 Okunma
Haberi Yazdır

DİSK Emekli Sen Bandırma Şube Sekreteri Erdal Erdoğan, “Şubat Ayı, promosyon taleplerimizin haykırıldığı bir ay olacaktır,” açıklamasında bulundu.

DİSK Emekli Sen Bandırma Şubesi emeklilerin, 2020 yılında tekrar düzenlenecek olan emekli promosyonlarının ekonomik krizin dikkate alınarak hayata geçirilmesini istiyor. DİSK Emekli Sen Bandırma Şube Sekreteri Erdal Erdoğan, konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak emeklilerin, “DİSK Emekli Sen yıllardır emeklilerin sorunlarını dile getiriyor, sendika mücadelesine devam ediyor. Hakkımızı arayacağız,” dedi.

Erdoğan, yaptığı açıklamada şunları söyledi, “Mevcut iktidar emeklilerin promosyonu mu olur diye promosyon talebimize karşı çıkmıştı ama biliyorsunuz ki biz ısrar etmiş ve yine bir Seçim dönemi olan 2017'de imzalanan protokol ile ilk defa emeklilere banka promosyonu uygulamasına başlanmıştı.

3 yıllığına 1000-200 lira aylık alanlara 300, 2000 lira üzeri aylık alanlara ise 450 lira uygulanan promosyon 3 yılda sonunda tamamladı. 2020 yılında tekrar bir düzenleme olacak. Mevcut iktidardan bu düzenlemeyi yaparken yaşadığımız ekonomik krizi dikkate almasını ve gerçek bir düzenlenmenin hayata geçmesini bekliyoruz.

Bu süreçle ilgili Disk Emekliler Sendikası Genel Merkezi’de, TBMM'ye günümüz koşullarına uygun bir Kanun teklifi sunulmasına, Sosyal Güvenlik Kurumu ve bankalara promosyon ihale ve teklif alma konularında ilgili başvuruların yapılmasına, Konuyla ilgili basın açıklaması yapılması ve kamuoyunda gündemde tutmak için gerekli etkinliklerin yapılmasına karar verilmiştir. Şubat Ayı, promosyon taleplerimizin haykırıldığı bir ay olacaktır.” /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
DİSK Emekli Sen - Promosyon Beklentilerini Gündeme Taşıdı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net