Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > Başkan Sezgin “Başarılı Bir Yılı Geride Bıraktık”
Başkan Sezgin “Başarılı Bir Yılı Geride Bıraktık”
...
03-02-2020 05:00
EKONOMİ
0 Yorum
823 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Halit Sezgin ve yönetim kurulu üyeleri düzenledikleri ortak basın toplantısıyla 2019 yılını değerlendirdiler. Sezgin, 2019 yılını başarıyla tamamladıklarını söyledi.

Halit Sezgin, Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda yapılan sunumun ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Sezgin, borsanın her yıl işlem hacmini yükselterek 113 borsa arasında ön sıralarda yer aldığını belirterek “Bütün birimlerimizin işlemleri artmıştır. (laboratuvarın, kantarın, şatış salonunun.) bunun en önemli nedeni borsa güven kurumudur” dedi.

Güçlü Laboratuvar, Yenilikçi Rekabetçi Sanayi

Sezgin” Borsamız destekçi kuruluşlarla işbirliği yaparak önemli projeleri hayata geçirerek yenilikler yapmış yapmaya devam edecektir.(laboratuvarın analiz kapasitesinin arttırılması, elektronik satış salonu, lisanslı depoculuk fizibilite raporu gibi.) Şimdilerde laboratuvarımız mekan olarak yetmiyor. Onun için sitemiz içinde başka bir yer aldık ve önümüzdeki aylarda laboratuvarımız orada hizmet verecek. Bu düşüncemizin hayata geçmesi için Güney Marmara Kalkınma Ajansına “sanayi alt yapısının güçlendirilmesi destek programı” kapsamında bir proje yazdık adı “Güçlü Laboratuvar, Yenilikçi Rekabetçi Sanayi.”

“2019 yılını başarıyla tamamladık. Başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”

Başkan Halit Sezgin, 2019 yılında Bandırma Ticaret Borsasında gerçekleşen toplu işlem hacminin 6 milyar 101 milyon 987 bin TL olduğunu söyledi. 2019 yılında Borsa’daki alış ve satış tescil işlemlerine de değinen Sezgin, 2019 yılında alış tescil işlem miktarının 2 milyon 228 bin 822 TL, satış tescil işleminin ise 3 milyon 872 bin 640 TL olduğunu ifade etti. Halit Sezgin, 2019 yılında borsanın en çok tescil geliri elde ettiği 5 ürünün buğday, soya fasulyesi, yumurta, piliç eti ve mısır olduğunu belirtti. 2019 yılında 8 dış ithalatçı firmaya ilk defa, bölgede ise 10 yeni firmayla düzenli tescil işlemleri yaptıklarını söyleyen Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Halit Sezgin, 3.1 milyon TL’lik ürün senetli tescil işlemi yaptıklarını belirtti. Basın mensuplarının Balo Projesi ile ilgili sorularını da cevaplayan Sezgin “ BALO, 2011 yılında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde Türkiye’nin birçok yöresinden oda, borsa ve organize sanayi bölgelerinin iştirakiyle kuruldu. 94 ortakla başlayan, yapılan sermaye artırımı ile birlikte 100 ortağa yaklaşan BALO’nun kuruluş amacı ise Anadolu sanayicisinin yükünü en hızlı ve en düşük maliyetle Avrupa’ya ulaştırmaktı. Ancak yaşanan ekonomik problemler, projenin planlanan zamanda bitirilebilmesini engelledi. Projenin uygulamaya geçebilmesi için çalışmalar devam ediyor ancak tarih verebilmek bu gün itibariyle zor” dedi. Sezgin, 2019 yılını başarıyla tamamladıklarını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. Ayrıca, Ticaret Borsası Meclis Başkanı İsmail Tunçbilek’te 2019 yılı itibariyle yapılan çalışmaları değerlendirdi.

Toplantıda, Başkan Halit Sezgin’in yanı sıra, Bandırma Ticaret Borsası Meclis Başkanı İsmail Tunçbilek, yönetim kurulu üyeleri Muzaffer Zengin, Ahmet Turhan, Can Ata Tan ve Genel Sekreter Ertuç İşbay hazır bulundu. Ahmet Türkmen/Umut Osman Sunci

Etiketler :
Başkan Sezgin “Başarılı Bir Yılı Geride Bıraktık” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net