Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > THK’nın Model Uçak Kursları Devam Ediyor
THK’nın Model Uçak Kursları Devam Ediyor
...
03-02-2020 05:00
GÜNDEM
0 Yorum
807 Okunma
Haberi Yazdır

Türk Hava Kurumu Bandırma Şubesi, Halk Eğitim Merkezi aracılığı ile verdiği model uçak kurslarıyla herkese havacılığı sevdirmeyi amaçlıyor.

Türk Hava Kurumu Bandırma Şube Başkanı Varol Memişler, havacılıkla ilgili Türkiye geneli ve Bandırma’da birçok kurs yürütüldüğünü belirterek geçtiğimiz yıl Bandırma’da 200’e yakın öğrencinin bu kurslardan faydalandığını ifade etti. Türk Hava Kurumu’nun yamaç paraşütü, paraşüt, planör, delta kanat kursları gibi vatandaşlara çok sayıda farklı kurs verdiğini, Bandırma’da ise şu an için model uçak kursu verildiğini söyleyen Varol Memişler, Halk Eğitim Merkezi aracılığıyla verilen kurslardan dileyen herkesin yararlanabileceğini kaydetti.

Varol Memişler, “Özellikle okullarımızı ve üniversitemizi çok önemsiyoruz. Öğrencilerimize havacılığı sevdirmek ve onları havacılık sektörüne yönlendirmek istiyoruz. Son yıllarda havacılığın önemine birçok kez şahit olduk. Ülkemizde istihdamı karşılamak amacıyla THK çocuklarımıza çok daha fazla önem veriyor. Bandırma’da ortalama 1 senede 200’ yakın öğrencimize eğitim veriyoruz. Üniversitemizde kurulan Havacılık Ve Uzay Kulübü ile iş birliğimiz de devam ediyor. Üniversitemizde roket kursu verdik ve 4 öğrencimizi de öğretmen yaptık. Model uçak rehber öğretmeni oldular.

Kurslarımız sadece öğrencilerimize yönelik değil, tüm halkımız bizim kurslarımızda faydalanabilir. Havacılığa meraklı olan, model uçak yapmak isteyen, yaptığı model uçağı uçurmak isteyen her vatandaşımız Halk Eğitim Merkezi aracılılığı ile kurslarımızdan faydalanabiliyor. Herkesi bekliyoruz,” dedi. /Umut Osman Sunci

Etiketler :
THK’nın Model Uçak Kursları Devam Ediyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net