Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Pancar Üreticisine Çelik'ten Müjdeli Haber Geldi
Pancar Üreticisine Çelik'ten Müjdeli Haber Geldi
...
02-02-2020 05:00
GÜNDEM
0 Yorum
160 Okunma
Haberi Yazdır

AK Parti Balıkesir Milletvekili Av.Adil Çelik; 2020-2021 üretim döneminde, pancar üreticilerinin en önemli konularından biri olan polar oranı konusunda; %12 poların altındaki tüm değerlerin %12 olarak değerlendirileceğini ifade etti.

Bu Sene Pancar Çiftçilerimiz Daha Fazla Kazanacak

Balıkesir'de rakımının düşük olması sebebiyle, üretilen şeker pancarlarında halen %6-8 seviyelerinde olan polar oranının nispeten düşük olduğunu belirten ÇELİK; "Pancar çiftçilerimizin yaşadığı sıkıntıları çok iyi biliyoruz, bu bağlamda Türkiye  Şeker Fabrikaları A.Ş. ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, polar oranı %12'den düşük olan tüm ürünlerimiz için bu oran %12 gibi makul bir seviyeye çıkarıldı, bu sayede %12'nin altında kalan tüm ürünlerin oranı %12 olarak değerlendirilecek ve ödeme bu oran üzerinden yapılacak, böylece pancar çiftçimiz ürettiği ürün miktarına oranla daha çok gelir elde edecek, pancar üretimi artacak, pancar üreticisi tüm hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

İlerleyen Günlerde Çiftçilerimize Müjdelerimiz Devam Edecek

Sözlerine devam eden Çelik;  "İlerleyen günlerde özellikle çiftçi hemşehrilerimizin yüzünü güldürecek müjdelerimiz devam edecek; AK Parti Balıkesir Milletvekillerimizle birlikte memleketimiz için, hemşehrilerimiz için çalışmalarımıza devam ediyoruz, ilimizdeki çalışmaları ve destekleri için Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mücahit Alkan’a da, hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz" dedi. /Haber Merkezi

Etiketler :
Pancar Üreticisine Çelik'ten Müjdeli Haber Geldi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net