Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Şimdi Balıkesir Zamanı
Şimdi Balıkesir Zamanı
...
25-01-2020 05:00
GÜNDEM
0 Yorum
453 Okunma
Haberi Yazdır

Vali Ersin Yazıcı, Japonya'nın İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki'yi makamında ağırladı.
Japonya'nın İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki, Vali Ersin Yazıcı'yı makamında ziyaret etti. Ziyarette iki ülke arasındaki köklü ilişkilere vurgu yapıldı.
Balıkesir'de bulunmaktan ve dostça karşılamadan dolayı mutluluk duyduğunu belirten İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerine daha da katkı yapmak arzusu içinde olduklarını ifade etti.
Balıkesir temasları kapsamında Vali Ersin Yazıcı'ya bir ziyaret gerçekleştiren Hisao Nishimaki, çalışmaları hakkında bilgi verdi. 20 yıl önce de İstanbul'da görev yaptığını ifade eden Nishimaki, Türkiye'nin çok değişmiş olduğunu vurguladı. Türkiye'yi çok uzun zamandır tanıdığını ifade eden Hisao Nishimaki, "Türkiye'yi çok seviyorum ve ikinci vatanım diyebilirim. Türkiye ve Japonya arasında her zaman sıcak ve köklü ilişkiler olmuştur. Bizler de kişi ve kurumlar olarak bu ilişkilere katkı koyabilirsek çok mutlu oluruz. Ayrıca çalışmalarınızda uzmanı olduğumuz konularda her zaman destek vermeye hazırız." diye konuştu. 
Kendimi Memleketimde Hissettim
Balıkesir’e ilk kez geldiğini söyleyen Nishimaki, bu kentte kendisini "memleketinde" hissettiğini belirtti.
Türkiye Japonya'ya Yardım Eli Uzattı
Başkonsolos Nishimaki, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde eğitim aldığını anlatarak, iki ülke arasındaki ilişkilerin samimi bir şekilde devam ettiğini vurguladı. Türkiye ile Japonya arasındaki yakın dostluğun simgesi sayılan Ertuğrul Fırkateyni'nin batışından söz eden Nishimaki, 17 Ağustos 1999'daki Marmara Depremi sonrasında Türkiye'ye yardımcı olmaya çalıştıklarını, 2011'de Japonya'da meydana gelen deprem sonrasında da Türkiye'nin kendilerine yardım eli uzattığını dile getirdi. 
Türkiye Ve Japonya İki Devlet, Tek Yürek
Türkiye ve Japonya arasındaki dostluğun sonsuz olduğunu vurgulayan Nishimaki, "Japonya ve Türkiye iki devlet, tek yürektir." ifadesini kullandı.
İki Ülke Arasında Kardeşlik Bağı Bulunmaktadır
Valilik Makamında gerçekleşen ziyarette yaptığı konuşmada ziyaretten ve Başkonsolos Nishimaki'yi Balıkesir'de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkonsolos Nishimaki'nin güzel bir Türkçeyle konuştuğu için mutlu olduğunu ifade Vali Yazıcı ise, Türkiye ve Japonya'nın iki dost ülke olduğunu vurguladı.
Japon Turistleri Balıkesir'e Davet Etti
"Şimdi Balıkesir Zamanı" diyerek Balıkesir hakkında konuğuna bilgi veren Vali Yazıcı, tarih, kültür, tarım ve turizm kenti Balıkesir'e Japon turist gelmesi için Başkonsolos Nishimaki'den destek istedi.
Seyahat Rotanızı Balıkesir'e Çevirin
"Seyahat rotanızı Balıkesir'e de çevirin" ifadelerini kullanan Vali Yazıcı, Japonya'nın kültürüyle ve kadim gelenekleriyle Türkiye ile örtüşen değerleri olduğunu ifade etti.
Kültürel Değerleri Gözlemleme Şansınız Olacak
Balıkesir'in tarım, sanayi, turizm alanında potansiyeli olan bir kent olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Japonya ile dostluğu turizm alanında da pekiştirmek istiyoruz. İlimiz, verimli toprakları, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri yönünden zengin bir yapıya sahiptir. Balıkesir, ayrıca binlerce yıllık medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir kenttir. Söz konusu medeniyetlerden de bizlere intikal etmiş son derece zengin bir tarih ve insanlık mirasına sahip eserleri de bünyesinde barındırmaktadır. Bitki örtüsü çok zengindir. İklimlerin geçiş bölgesidir. Coğrafi özellikleri ile herkesin görmesi gereken bir şehirdir. Balıkesir'de tarih ve arkeolojik kültürel değerleri bizzat gözlemleme şansınız olacak. Şehrimizde gezilebilecek çok önemli turistik bölgelerimiz mevcut. Japon dostlarımız bu şehirden keyif alacaklardır. Aynı zamanda bir sanayi şehriyiz. Ülke ekonomisine katkıda bulunulmaktadır. Türkiye'nin önemli üretim tesisleri burada yer almaktadır. Bu il kalıcı ya da geçici olarak gelen herkese kucak açmıştır. Gelenleri en büyük zenginlik unsuru olarak görmüştür. Yemyeşil doğası, 'Türkiye'yi Doyuran İl' misafirlerine hoş geldin demesini bilir. Balıkesir'in insanı sıcaktır, sevecendir, samimidir, misafirperverdir.  Balıkesir'i cümlelerle anlatmak çok zor, çünkü Balıkesir birçok yönü ile öne çıkan bir şehirdir."diye konuştu.
Balıkesir, Türkiye'nin Parlayan Yıldızı
Vali Ersin Yazıcı Balıkesir'in, birçok alanda üretim yapılan Organize Sanayi Bölgeleri ile Türkiye'nin parlayan bir yıldızı konumunda olduğunu kaydetti.
Vali Ersin Yazıcı, ziyaret sırasında deprem konusunda yapılan çalışmalar hakkında da Nishimaki ile görüş alışverişinde bulundu.
Görüşmenin ardından Başkonsolos Nishimaki ve beraberindekiler Balıkesir programlarına devam etmek üzere Valilik'ten ayrıldı.

Etiketler :
Şimdi Balıkesir Zamanı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net