Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Akıl Sağlığı İncelenecek
Akıl Sağlığı İncelenecek
...
25-01-2020 05:00
GÜNDEM
0 Yorum
181 Okunma
Haberi Yazdır

Havran’da iki yıl önce sevdiği Gülşen Çetinkaya’yı evini iki tüfekle basıp annesi Melike, kardeşleri Ebru ve Tuncay ile birlikte öldüren Ali S.’nin dört kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılandığı duruşmaya devam edildi. 

Dört Kişi Öldürdüğü Katliamı Canlı Yayınladı 

Havran Hüseyin Beşeler Köyü’nde 19 Şubat 2018’de meydana gelen olayda 28 yaşındaki Ali S. evlenme hayali kurduğu ancak ailesinin izin vermediği 22 yaşındaki Gülşen Çetinkaya’nın evini iki tüfekle basmış, Gülşen Çetinkaya ile birlikte annesi Melike Çetinkaya, kardeşleri Ebru (18) ve Tuncay’ı (19) öldürmüş, kardeşi Yasin (4) ile komşuları Bayram (64) ve Murat  Eren’i (44) yaralamış katliamı da sosyal medya hesabından canlı yayınlamıştı.

Savcı 4 Kez Ağırlaştırılmış Müebbet İstedi 

Olaydan bir gün sonra cinayetlerde kullandığı av tüfeklerinden biri ile birlikte yakalanan Ali S.’nin 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın 3. duruşması Burhaniye Ağır Ceza Mahkemesinde yapıldı.

İddianameyi hazırlayan savcı, sanık Ali S.’nin yaralı halde bulunan ve acı içinde çığlık atan evdeki Gülşen Çetinkaya, annesi Melike, 2 kardeşi Ebru ve Tuncay’ın bağrışlarına aldırış etmeden video çekmeye devam ettiğini ve aynı anda internet üzerinden yayın yaptığını, eve gelmek isteyenlere de engel olduğunu belirterek 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ile cezalandırılmasını istedi.

Akıl Sağlığı İncelenecek

Dört kişiyi öldürüp üç kişiyi de yaralayan Ali S., önceki gün Burhaniye Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan 3. duruşmada tahliye edilmesini istedi. Mahkeme Başkanı Adli Tıp Kurumu’ndan sanığın cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığına dair rapor alınmasına karar vererek duruşmayı erteledi. Mahmut ACARÖZ

Etiketler :
Akıl Sağlığı İncelenecek -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net