Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Daha Çok Yolcu Alabilmek İçin Mekanizmaları Sökmüşler
Daha Çok Yolcu Alabilmek İçin Mekanizmaları Sökmüşler
...
24-01-2020 05:00
GÜNDEM
0 Yorum
657 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Bedensel Engelliler Derneği, Şehir İçi Otobüslerden Engellilerin Güvenli Yolculuk Yapabilmesini Sağlayan Mekanizmaların Söküldüğü Gerekçisiyle Şikayette Bulundu.

Bandırma Bedensel Engelliler Derneği Genel Sektereteri Rafi Tekeli, şehir içi toplu taşımada kullanılan bazı araçlardan engellilere yönelik bulunan çeşitli mekanizmaların söküldüğünü tespit ettiklerini belirterek açıklamalarda bulundu. Konu ile ilgili Bandırma Ulaşım Hizmetleri A.Ş.’ye şikayette bulunduklarını ifade eden Tekeli, “Buradaki amaç daha fazla yolcu taşımaktır,” diyerek engelli bireylerin seyahat esnasında çeşitli sorunlar yaşadığını kaydetti.

Tekeli, “Bandırma’da şehir içi ulaşımı yürüten Bandırma Ulaşım Hizmetleri A.Ş.’nin araçlarından engellilerin güvenle seyahat etmelerini sağlayan çeşitli mekanizmalar sökülmüş. Araçlardan, engelli araçlarını sabitleyen teçhizatın, darbe emici yastıkların ve emniyet kemerlerinin söküldüğü tarafımızca tespit edilmiştir. Buradaki amaç daha fazla yolcu taşımaktır.

Otobüs hareket halindeyken özellikle tekerlekli sandalye kullanan engelliler büyük sorunlar yaşamaktadır. Sökülen mekanizmaların geri takılmasını rica ediyoruz. Çünkü bu kanuni bir haktır ve yapılması zorunludur,” dedi. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Daha Çok Yolcu Alabilmek İçin Mekanizmaları Sökmüşler -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net