Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Hüseyin Bahar Suç Duyurusunda Bulundu
Hüseyin Bahar Suç Duyurusunda Bulundu
...
23-01-2020 05:00
GÜNDEM
0 Yorum
1366 Okunma
Haberi Yazdır

CHP Bandırma İlçe Örgütü Başkanı ve Başkan Adayı Hüseyin Bahar, İlçe Kongresi öncesi hakkında çıkan iddialara yönelik savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirtti.

CHP Bandırma İlçe Örgütü Başkanı Ve Başkan Adayı Hüseyin Bahar, 25 Ocak’ta yapılacak olan İlçe Kongresi öncesi kendisine karşı bir karalama kampanyası yürütüldüğünü ifade ederek, “7-8 yıl öncesine ait Facebook paylaşımlarım ile ilgili yapılan linç kampanyasının ne hukuki karşılığı, ne de parti tüzüğümüzde herhangi bir suç teşkil edecek karşılığı yoktur,” dedi. Bahar, konu ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu da kaydederek, “Adaylıktan çekilmem asla söz konusu değildir. Biz seçime gireceğiz ve tabanın zaferiyle de seçimi kazanacağız,” dedi.

Bahar, bulunduğu suç duyurusu ve süreç ile ilgili yaptığı açıklamalarda şu sözlere yer verdi, “İlçe Kongremiz 18 Ocak’ta yapılacaktı. Kongremize yaklaşık 12 saat kala il başkanımız bir yönetim kurulu kararı aldığını ve seçimi 1 hafta sonraya ertelediğini bildirdi. Araya giren 1 haftalık boşluk sonrasında Gökhan Yankol ve Dr. Selim Panç başkan adaylığı için açıklama gerçekleştirdiler.

Son olarak, bana karşı yapılan operasyon gündeme geldi. Bire bin katarak üzerime atılan iftiralara şu güne kadar cevap vermemiştim. Çünkü yapmış olduğum basit paylaşımların bu noktaya varabileceğini hiç düşünmedim. Ancak bunu başlatanlar tarafından, bir linç kampanyası haline dönüştürüldü. Ben de nöbetçi savcılığa suç duyurusunda bulundum.

7-8 yıl öncesine ait Facebook paylaşımlarım ile ilgili yapılan bu linç kampanyasının ne hukuki karşılığı, ne de parti tüzüğümüzde herhangi bir suç teşkil edecek karşılığı yok. Zaten olsaydı şu ana kadar hem savcılık, hem partimiz gerekeni yapardı. Ortada suç teşkil edecek hiçbir şey yok. Sadece bir algı oluşturma ve karalama kampanyası var.

Bunun neden ya da kimler tarafından yapıldığı sorusu önümüzdeki günlerde cevabını bulacaktır. Savcılık bu işin çıkış kaynağına kadar ulaşacaktır. Üzerime düşen ne varsa sonuna kadar da razıyım. Savcılığa birkaç isim verdim ama belirtmek istemiyorum. Bu isimleri, kesinlikle şu yapmıştırdan ziyade çıkış noktası olarak yardımcı olması maksadıyla verdim.

2013 yılının 6’ncı ayında paylaştığım bir gönderi üzerinden, genel başkana hakaret diye sunulan bir fotoğraf var. Çıkan bir gazete haberinin üzerinde yorum yaparak paylaştığım bir gönderiden bahsediliyor. Gönderide hiç bir hakaret olmadığı, sadece Ekmeleddin İhsanoğlu ile seçimi nasıl kazanabiliriz şeklinde bir yorumum var. Bunu genel başkana hakaret olarak atfedip, beni partim ile kötü düşürmeye çalışıyorlar.

Bir de Kur’an Ayeti paylaşmışım. Bu da, Dr. Muhammed Bozdağ’ın paylaştığı bir gönderiymiş. Bunlar gündeme gelince bende araştırdım. Bozdağ, 20 yıl kadar TBMM’de danışmanlık yapmış, bir ilahiyatçıdır. Aynı zamanda yazarlıkta yapıyor. O dönem birkaç yazısını okudum ve Kur’an Ayeti’ni paylaştım. Ben paylaşımı yaptıktan 1 yıl kadar sonra Bozdağ, KHK ile görevinden uzaklaştırılmış. Fakat yazarın kitapları hala büyük kitapçılarda mevcuttur.

Çok özür dileyerek söylüyorum benim Cuma namazlarına gidiyor olmam, alkol ve sigara kullanmamam, beni bu söz konusu gruba dahil etmek için bir malzeme dahi olmuş. Bu benim için çok üzücü ve acı verici bir şey. Bu söylemler beni ve yol arkadaşlarımı çok üzen söylemler.

Partiyi benden korumak isteyen kişiler tarafından madem bunlar biliniyordu, neden şimdi gündeme getirildi. Madem partilerini seviyorlardı, bildikleri an ortaya çıkarsalardı. Onlar da biliyor ki bu paylaşımların bir karşılığı yok.

Bir yemek pişiriliyor ve bu yemeği kim yiyorsa, mantık olarak yemeği de o yapmıştır. Yani mutfakta kim var ve yemeğin başına kim var, ilerleyen günlerde göreceğiz. Hukuk bu işe daha farklı bakacaktır. Ben sonuna kadar adalete güveniyorum. Bunu başlatanların, CHP Bandırma İlçe Örgütü’ne bu lekeyi atmaya çalışanların kimler olduğunu önümüzdeki süreçte göreceğiz.

Adaylıktan çekilmem asla söz konusu değildir. Ben bunu ekip arkadaşlarıma defalarca görüştüm. Hiçbir zaman, hiçbir şeye tek başıma karar vermedim. Bu iddia ile buraya oturduk. Ekip arkadaşlarımın bana olan desteği ve inancına çok teşekkür ediyorum. Beni yarı yolda bırakmadılar. Bizim adaylığımız son güne kadar geçerlidir. Biz seçime gireceğiz ve tabanın zaferiyle seçimi kazanacağız. Buna inancım tam. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Hüseyin Bahar Suç Duyurusunda Bulundu -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net