Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > Fırtına Dinince Hamsi Yine Ucuzlayacak
Fırtına Dinince Hamsi Yine Ucuzlayacak
...
20-01-2020 05:00
EKONOMİ
0 Yorum
1616 Okunma
Haberi Yazdır

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bandırma Su Ürünleri Hali Esnafı Cem Tecimen, hamsi fiyatlarının önümüzdeki günlerde tekrar ucuzlayacağını söyledi.

Birkaç gün öncesine kadar kilosu 5-10 liraya satılan hamsinin fiyatı, rüzgarın şiddetini arttırmasıyla yine tavan yaptı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bandırma Su Ürünleri Hali’nde, hamsinin kilogram fiyatı 20 liraya çıktı. Su Ürünleri Hali Esnafı Cem Tecimen, şiddetli rüzgar nedeniyle denize az sayıda tekne açıldığını ve bu yüzden de hamsi fiyatının yükseldiğini söyleyerek, “Birkaç gün sonra fırtına dinecek ve hamsi tekrar eski fiyatına dönecektir,” dedi.

Tecimen, “Geçen hafta İğne Ada açıklarında hamsi bolluğu vardı. Bütün Türkiye’deki gırgırlar İğne Ada bölümündeydi. Bütün Türkiye hamsiye doydu. Fazla hamsiler hayvan yemine bile gitti. Fakat son 3 gündür havanın esmesiyle birlikte hamsinin fiyatı 2 katına çıktı. Aşırı fırtına yüzünden açılamıyoruz.

Birkaç gün sonra fırtına dinecek ve hamsi tekrar eski fiyatına dönecektir. Halkımız yine kilosu 5-10 liraya hamsi yiyecek.  Bizi soğuk değil, fırtına etkiliyor. Fırtına geçtikten sonra hava ne kadar soğuk olursa olsun bizim için hiç sorun değil, kayıklarımız çalışıyor. Hamsi şu an kilosu 20 liraya satılıyor. Çünkü fırtınadan dolayı az kayık çalışıyor. Talep fazla, balık az olunca fiyat yükseliyor,” dedi./Umut Osman Sunci

Etiketler :
Fırtına Dinince Hamsi Yine Ucuzlayacak -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net