Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EĞİTİM > Karne Heyecanı, Tatil Sevinci
Karne Heyecanı, Tatil Sevinci
...
18-01-2020 05:00
EĞİTİM
0 Yorum
598 Okunma
Haberi Yazdır

Balıkesir ve ilçelerinde 9 Eylül 2019 pazartesi günü 1108 okul ve kurumda ders başı yapan 187 bin 843 öğrenci ve 15 bin 196 öğretmen  yarı  yıl tatiline girdi.

İl Milli Eğitim Müdürü  Yakup Yıldız, yoğun bir tempo içinde geçen yorucu bir dönemin ardından öğrencilerin tatilini hak ettiğini belirtirken, ” Öncelikle il genelinde bir eğitim-öğretim döneminin daha sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlanmasında emek ve gayretleri olan tüm idareci ve öğretmenlerimize; eğitimi, bu şehrin en önemli ve birinci önceliği olarak görerek yürütmüş olduğumuz faaliyetlerde her zaman yanımızda olan Sayın Valimize şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

“Karne Zekanızın Bir Göstergesi Değildir”

Öğrencilere de seslenen Yıldız şu mesajı verdi: “Bir dönemin daha sonuna gelmenin mutluluğunu ve karne almanın heyecanını yaşadığınızı biliyor; karne heyecanınızı ben de sizinle paylaşıyorum.

Şunu unutmayınız ki karne, şahsiyetinizin, insanî değerlerinizin ya da zekânızın bir göstergesi değildir; bir dönem boyunca sergilediğiniz performansın geri bildirimidir. Karne; aynı zamanda zayıf ve güçlü yönlerinizi analiz etmeniz, varsa eksikliklerinizi fark etmeniz ve bu doğrultuda tedbirler almanız adına bir imkândır. Karnelerinizdeki notları bu şekilde değerlendireceğinize ve bu noktadan hareketle II. Kanaat döneminde çok daha güzel olana ulaşacağınıza yürekten inanıyorum.

BENGİ projesiyle sizlere kazandırmaya çalıştığımız ve en önemli hedefimiz olan okuma alışkanlığını yarı yıl tatilinde de aksatmadan devam ettirmeniz; kitaba ve okumaya zaman ayırmanız; sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılarak tatili değerlendirmeniz; böylelikle II. Kanaat dönemine enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanız en büyük arzumuzdur”

Öğretmenlere İyi Tatiller

Öğretmenlere de eğitim-öğretim dönemi boyunca gösterdikleri  üstün gayret ve çabaları için ayrı ayrı teşekkür ettiğini söyleyen Yıldız,  “Mesuliyet duygusu, azim ve kararlılık ve iyi fikirlerin doğuşuna kaynaklık eden heyecanımızla birlikte yürümeye devam edeceğiz. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları; bilgili ve kültürlü olmalarının yanı sıra bizi biz yapan değerlerimizle donanmış  olarak yetişmeleri için eğitim ortamlarımızın niteliğini artırarak sizlerle birlikte her geçen gün daha iyiye ulaşacağımıza yürekten inanıyorum. Sizlerin, bu hedefte hep yanımızda olacağınız inancıyla… Tüm eğitim camiamızın sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmesini diliyor, saygılar sunuyorum” /Memet Koşar

 

Etiketler :
Karne Heyecanı - Tatil Sevinci -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net