Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > Susurluk’a Yatırım Çağrısı
Susurluk’a Yatırım Çağrısı
...
16-01-2020 05:00
EKONOMİ
0 Yorum
576 Okunma
Haberi Yazdır

BASİAD’ı ziyaret eden Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, sanayici ve iş adamlarını ilçeye yatırım yapmaya çağırırken, “Susurluk Balıkesir ilinde her yönü ile yatırıma en uygun ilçedir” dedi. 

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, Başkan Yardımcısı Sibel Sarı,  İYİ Parti Balıkesir İl Başkanı Nedim Tuna, Altıeylül İlçe Başkanı Özlem Ural’la Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği’ni (BASİAD) ziyaret etti.

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney sanayi, ticaret, tarım ve turizm açısından Susurluk’un Balıkesir’in yatırıma en uygun ilçesi olduğunu belirtirken,  yabancı yatırımcılardan önce Balıkesirli girişimcileri Susurluk’a yatırım için davet ettiklerini, Belediyenin kapılarının yatırımcılara sonuna kadar açık olduğunu vurguladı.

“Otoyol Kayıp Değil Kazanç Getirdi”

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney Susurluk’la ilgili bilgiler verirken şunları söyledi:

“ Susurluk Balıkesir ilinde  her yönü ile yatırıma en uygun ilçedir. İlçe sınırları içindeki karma organize sanayi bölgesi kurulumu ile ilgili çalışmalarda bakanlıkça yürütülen çalışmalar son aşamasına gelmiştir. Kısa süre içinde tamamlanmasını bekliyoruz. Susurluk’un sahip olduğu termal potansiyel sularının ve çamurunun muhteviyatıyla termal turizm ve termal seracılıkla ilgili çok büyük değerler içermektedir. Önümüzdeki dönemde ilçemizde bu alanda yeni girişimler ve yatırımlar olacaktır. Otoyolun açılması ile birlikte Susurluk’tan geçen araç trafiği eksileceği yönündeki endişelerin aksine otoyolda ve Susurluk yol avantajında herhangi bir kayıp olmamış ilave olarak otoyol sayesinde Susurluk’a ulaşım kolaylaşmıştır. Bu durumda Susurluk’u yatırım açısından daha da elverişli hale getirmiştir. Karayolu, demiryolu, deniz taşımacılığı ve Balıkesir Merkez Havalimanının açılması ile birlikte Susurluk’un tüm ulaşım imkanlarının arzulanan en üst seviyede olması sağlanacaktır.”

Susurluk Belediyesi bürokratları da sanayici ve işadamlarına belediyenin sahip olduğu imkanlar, yatırımlar ve Susurluk’la ilgili çeşitli konularda bilgilendirme yaptılar. Toplantıya katılan BASİAD Üyeleri yaptıkları işler ile ilgili çeşitli bilgileri verdikten sonra Susurluk’ta yatırım imkanları ve ilçenin potansiyelleri ile ilgili çeşitli konularda soru sorarak bilgilendiler.  Toplantı bitiminde Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney; BASİAD Başkanı Abdullah Bekki’ye ziyaretin anısına Susurluk’un simgesi olan ayranı ifade eden bardak&ayran temalı görseli hediye etti.

BASİAD Başkanı Abdullah Bekki; 14 bin 292 km yüzölçümüne sahip bir bölgede, 20 ilçe, 21 belediye ile yaz aylarında devasa bir artış gösteren bir milyon 226 bin Balıkesirliye hizmet götürmenin hiç kolay olmadığını söyledi. Sağlıklı bir hizmet ve bölge kaynaklarının en etkin şekilde kullanılarak artı değer yaratmak için ilin tüm dinamiklerinin işbirliği halinde hareket etmeleri gerektiğini söyleyen Bekki,  Balıkesir ve ilçelerinin tüm potansiyelinin  tüm paydaşlarca birbirlerine iletilmesinin ve gerçek potansiyelin ilin bütünü tarafından bilinmesinin gelişmenin ve sorunların çözümünün anahtarı olduğunu bildirdi. /Memet Koşar

Etiketler :
Susurluk’a Yatırım Çağrısı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net