Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Bandırma Belediyesi’nden Okullara Geri Dönüşümü Sevdiren Yarışma
Bandırma Belediyesi’nden Okullara Geri Dönüşümü Sevdiren Yarışma
...
08-11-2019 07:28
GÜNDEM
0 Yorum
356 Okunma
Haberi Yazdır

 Bandırma Belediyesi kentimizdeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda “Okullar Arası Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması" adıyla bir kampanya başlattı.

 Bandırma Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle başlatılan kampanya ile ilçedeki tüm ilköğretim ve ortaöğretim okullarına atık yağ toplama kapları yerleştirilerek öğrencilerin evlerinden getirdikleri atık yağların ayrı toplanması sağlanacak, toplanan bitkisel atık yağların biodizel üretiminde kullanılarak ekonomiye geri kazandırılması hedefleniyor.

 30 Mayıs 2020 tarihine kadar devam edecek yarışma sonunda en çok atık yağ toplayan birinci okula “tablet”, ikinciye “printer”, üçüncüye “spor seti”, dördüncüye “satranç takımı” hediye edilecek.

 Doğaya gelişigüzel bırakılan veya lavabolara dökülen bitkisel atık yağlar nehirlere, göllere ve denizlere ulaşarak binlerce litre temiz su kaynaklarını kirletmekte, kuşlara, balıklara ve diğer canlı türlerine zarar veriyor. Atık yağların kontrolsüz şekilde atıldıklarında insan sağlığına ve doğaya zarar vermesini önlemek amacıyla, Bandırma Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde okullarımızda başlatılan bu kampanya, doğal kaynakların kullanımını azaltarak atık maddelerin yeniden ham madde olarak kullanılmasını sağlamak açısından büyük önem taşıyor.

 Bu nedenle; evlerde oluşan atık bitkisel ve hayvansal atık yağların pet şişe veya kaplarda biriktirerek okullara, muhtarlıklara ve camilere bırakılması hususunda gösterilecek duyarlılıkla yaşam kaynaklarımız korunabilir, gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmış olunacak. /Haber Merkezi

 

Etiketler :
Bandırma Belediyesi’nden Okullara Geri Dönüşümü Sevdiren Yarışma -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net