Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EĞİTİM > Dede Korkut, Bandırma Ortaokulu’nda Ağırlandı
Dede Korkut, Bandırma Ortaokulu’nda Ağırlandı
...
07-11-2019 07:28
EĞİTİM
0 Yorum
868 Okunma
Haberi Yazdır

"Dedem Korkut'la Geziyorum Değerlerimle Keşfediyorum"  Türkiye Haritası Materyali Bandırma Ortaokulu’nda uygulandı.

Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büroda görevli Sınıf Öğretmeni Deniz Altıntaş tarafından hazırlanan "Dedem Korkut'la Geziyorum Değerlerimle Keşfediyorum" Türkiye Haritası Materyali Bandırma’daki okullarda uygulanmaya devam ediyor. Bu kapsamda Bandırma İlkokulu’nda gerçekleştirilen etkinliğe, Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, Bandırma İlçe Milli eğitim Şube Müdürü Ercan Güler, Bandırma Ortaokulu Müdürü Kenan Ülkar, öğretmen, öğrenci ve öğrenci velileri katıldı.

Programa katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, zengin ve köklü bir kültüre sahip bir millet olduğumuzu ve kültürümüzün öğrencilerimize tanıtılmasının çok önemli olduğunu vurguladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, programda emeği geçen Bandırma Ortaokulu Müdürü Kenan Ülkar'a, Müdür Yardımcısı Ekrem Özenen’e, Sosyal Bilgiler öğretmenleri ve okulda bu projeyi yürütecek olan Suna Şanlı, Azize Karlı ve Serkan Özbek'e, Müzik Öğretmeni Metin Deveci’ye ve emeği geçen tüm öğretmenler ile öğrencilere teşekkürlerini dile getirdi.

Gerçekleştirilen uygulama ile öğrenciler ülkemizin doğal ve tarihi güzelliklerini, halk oyunlarını, yöresel kıyafetlerini-yemeklerini, önemli tarihi şahsiyetlerini materyal üzerinde Dedem Korkut ile gezerek öğreniyorlar. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Hatice Yılmaz tarafından oluşturulan dijital oyunlarla da uygulamalar sürdürülüyor.

Dede Korkut, Türk dünyasının yüzlerce yıllık kültürel kimliğinin taşıyıcısı ve ortak mirası olmakla birlikte UNESCO'nun İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsili Listesi’nde de yer alıyor. /Umut Osman Sunci

Etiketler :
Dede Korkut - Bandırma Ortaokulu’nda Ağırlandı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net