Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > SPOR > Bisikletçiler Şehit Topraklarını Atatürk’e Götürüyor
Bisikletçiler Şehit Topraklarını Atatürk’e Götürüyor
...
06-11-2019 07:28
SPOR
0 Yorum
888 Okunma
Haberi Yazdır

Pegai Bisiklet Platformu, Çanakkale Şehitleri topraklarıyla 10 Kasım’da Atatürk’ün huzuruna çıkmak için günlerce pedal çeviriyor.

Biga Pegai Bisiklet Platformu üyesi 6 kişi ve Çanakkale Bisiklet Platformu ile Akçay Bisiklet Grubu üyesi 2 kişi ile birlikte turlarına Biga Belediye Meydanından start verdi. Bandırma’ya ulaşan bisikletçiler,  mola verdikten sonra Bursa üzerinden 10 Kasım’da Ankara’ya ulaştırıp Anıtkabir’de ATA’nın huzuruna çıkacaklar.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Grup olarak siyaset üstü bir oluşum gerçekleştirdik ve insanlar arası hiçbir ayrım kıyaslama asla yapmadık ki geldiğimiz noktada bunun sonuçlarını görebiliyoruz. Aynı zamanda belediyelerimizden ve sponsorlarımızdan aldığımız destekler ile Biga’mızı, esnafımızı ve bisiklet kültürünü ön planda tutarak topluma faydalı bir grup olmayı amaçladık. Şahsa değil gruba önem verdik, ben odaklı değil biz odaklı çalışmalar yaptık. Tek gayemiz Pegai bisiklet platformu olmuştur ve olmaya devam edecektir.

Milli bayram ve önemli günlerde şehir içi turlarımızı düzenli bir şekilde emniyet güçlerimiz ile organize yaptık. Bandırma Bisiklet Grubu BANBİS ile 1 kuş cenneti 1 misakça turumuzu birlikte gerçekleştirdik. Çanakkale Gelibolu Yarımadası Şehitlere saygı turumuzun bu yıl 3.sunu Çanakkale bisiklet platformu Çabip ile birlikte 74 bisikletli gerçekleştirerek bir ilke imza attık. Bizlerin bu turdaki amacı Ankara'ya gitmek değildir. Şehitlerimizi yücelterek yol boyunca şehitler diyarımızın anlam ve önemini bisikletçi dostlara ve halka anlatabilmek, onlarla birliktelik içerisinde olup paylaşıma açık bir kitle ile dostluğumuzu pekiştirmek olacaktır”. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Bisikletçiler Şehit Topraklarını Atatürk’e Götürüyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net