Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > Pazardaki Fiyatlar Çoğu Vatandaşa Pahalı Geliyor
Pazardaki Fiyatlar Çoğu Vatandaşa Pahalı Geliyor
...
11-10-2019 09:45
EKONOMİ
0 Yorum
946 Okunma
Haberi Yazdır

Pazardaki sebze ve meyve fiyatları vatandaşların bir kısmına normal gelse de, çoğu vatandaş alım güçlerinin kalmadığını belirterek fiyatları pahalı bulduklarını söylüyor.

Bu hafta, Perşembe Pazarı’na çıkarak vatandaşa, “Fiyatları nasıl buluyorsunuz?” diye sorduk. Bir kısım vatandaş, meyve ve sebze fiyatlarının birkaç ay önceye nazaran daha ucuz olduğunu ve normal seviyelere indiğini düşünse de, çoğu vatandaş için tezgâhlardaki fiyatlar hala cep yakıyor. Vatandaşların çoğunluğu, mevcut ekonomik durumunun zaten kötü olduğunu, bu yüzden de eldeki paranın meyve ve sebze almaya yetmediğini söylüyorlar.

Emekli Kesim Hep Dertli

Yaptığımız bütün röportajlarda pahalılıktan ve zamlardan dolayı hiçbir şeye para yetirememekten şikâyet eden emekliler pazardaki fiyatları da oldukça pahalı buluyor. Aldıkları maaşa göre fiyatların kendilerine oldukça pahalı geldiğini söyleyen emekliler, zaten her şeye haddinden fazla zam yapıldığını, dolayısıyla daha pazar alışverişlerine çıkmadan ellerindeki paranın çoktan uçup gittiğini ifade ediyorlar. Emekliler tezgâhlardaki fiyatların kendilerini memnun etmediğini ve eve elleri boş döndükleri belirtiyorlar. /Ahmet Türkmen – Umut Osman Sunci

 

  

 

Etiketler :
Pazardaki Fiyatlar Çoğu Vatandaşa Pahalı Geliyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net