Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EKONOMİ > Mitat Günüç, “Makas Her 6 Ayda Bir Dahada Açılıyor”
Mitat Günüç, “Makas Her 6 Ayda Bir Dahada Açılıyor”
...
26-09-2019 08:00
EKONOMİ
0 Yorum
997 Okunma
Haberi Yazdır

Türkiye Emekliler Derneği Bandırma Şube Başkanı Mitat Günüç, Emeklilerin Başlıca Sorunlarını Dile Getirerek En Önemli Taleplerinin İse Seyyanen Yapılacak Zam Olduğunu Söyledi.

Yılbaşı yaklaşırken yeni zam beklentisi içinde olduklarını ifade eden Türkiye Emekliler Derneği Bandırma Şube Başkanı Mitat Günüç, yapılacak olan zammın TÜFE’ye orantılı değil seyyanen yapılması gerektiğini vurguladı. Günüç, intibak yasasının da hala mecliste beklediğini belirterek, ayrıca düşük maaşlı emekliler için yakacak ve ev kirası taleplerinin olduğunu da kaydetti.

Günüç, “Tekliflerimiz içinde 200-2008 yılları arasında emekli olanlara yönelik bir intibak yasamız var. Bu yasa hala mecliste bekliyor. Ayrıca çok düşük maaş alan üyelerimiz için yakacak ve ev kirası talebimiz de var. Küçük olsa da bir katkıda bulunsun istiyoruz.

Zam ile ilgili taleplerimiz en önde gelen taleplerimizdir. TÜFE’ye orantılı verilen zam bizi asla tatmin etmiyor. Zira en düşük emekli maaşı alan ile en yüksek emekli maaşı alanın arasındaki makas her geçen gün açılıyor. En düşün emekli maaşına 46-47 lira gibi bir zam gelirken, 4 bin lira emekli maaşı alana 400 lira gibi bir zam geliyor ve bu makas her 6 ayda bir daha da açılıyor. Biz bu şekilde değil, seyyanen zam istiyoruz. En üst kademede olan ile en alt kademede olana aynı şekilde zam verildiğinde bu makas kapanmasa bile, en azından daha da açılmayacaktır,” dedi./Umut Osman Sunci- Ahmet Türkmen

Etiketler :
Mitat Günüç - “Makas Her 6 Ayda Bir Dahada Açılıyor” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net