Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > CHP’nin Kahvaltılısına Bini Aşkın Partili Katıldı
CHP’nin Kahvaltılısına Bini Aşkın Partili Katıldı
...
10-09-2019 09:00
GÜNDEM
0 Yorum
456 Okunma
Haberi Yazdır

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Örgütü’nün CHP’nin Kuruluşunun 96’ncı Yılı Nedeniyle Verdiği Kahvaltı Partililerden Yoğun İlgi Gördü.

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Örgütü, Eken Prestij Otel’de CHP’nin kuruluşunun 96’ncı yılı nedeniyle kahvaltılı program düzenledi. Programa CHP Balıkesir Milletvekilleri Ahmet Akın, Fikret Şahin, Belediye Başkanı Tolga Tosun, Başkan yardımcısı Ozan Onur, Sedat Pekel, Dursun Mirza, STK Temsilcileri ve bini aşkın partili katıldı. Ayrıca CHP’nin ittifak ortağı olan İyi Parti İlçe örgütünün yanı sıra rakip ittifak MHP İlçe Örgütü’nün de toplantıya katılması Bandırma’da yapılan siyasetin hoşgörüsünü yansıttı.

Saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program halk oyunları ekibinin gösterisiyle devam etti. Programın açılış konuşmasını CHP İlçe Başkanı Hüseyin Bahar, yaptı. Bahar, konuşmasında,  “Cumhuriyet Halk Partisi, kurulduğu günden bu yana ülkemizde Atatürk ilke ve inkılaplarının güvencesi olan bir partidir. İktidarda ya da muhalefette yaşadığı onca zorluğa rağmen, ama ilkelerinden ödün vermeden dimdik ayakta kalan bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi, yapılan onca haksız ve yanlı eleştiriye rağmen mutlu azınlıkların değil onurlu çoğunlukların partisidir,” dedi.

Konuşmasında CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na sosyal medyadaki paylaşımlarından dolayı verilen hapis cezasına da değinen Bahar, “Ülkemizde 31 Mart seçimleri ile başlayan değişim, hepimize aydınlık bir geleceğin habercisi olarak gözüküyor. Bununla beraber 31 Mart seçimlerini anti demokratik bir şekilde reddedip seçimleri yenileyen vesayetçi saray zihniyeti 24 Haziran seçiminde halkımızın kendilerine attığı tokatla tamamen şuurunu yitirmiş görünüyor. Öyle ki daha düne kadar terör örgütü elebaşına övgüler dizip arkasında saf tutanlar, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun 7 yıl önceki sosyal medya paylaşımlarını gerekçe göstererek engizisyon mahkemelerinde bile örneği rastlanmayan adaletsiz kararlar verebiliyorlar,” dedi.

Toplantıda Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Milletvekilleri Ahmet Akın ve Ensar Aytekin de birer konuşma Gerçekleştirdiler.

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik Kuşadası’nda gerçekleştirilen saldırıyı kınayarak başladığı konuşmasında, yapılacak ilk genel seçimlerde iktidara geleceklerini öne sürerken, “Başarıya ulaşmak için ‘Ben yaparım´ değil, ‘Biz yaparız´ anlayışı içinde ortak akılla hareket etmeliyiz. Bandırma’nın ihtiyaçları çok. Bandırma’yı kimseyi ayrıştırmadan ve ötekileştirmeden, birlikte yöneteceğiz” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, “Biz, çok büyük bir aileyiz. CHP-İYİ Parti ittifakı ile 31 Mart yerel seçiminde bu iktidarı dize getirerek birçok önemli belediyeyi kazandık. Şimdi sırada genel iktidarı ele geçirmek var. Millet ittifakı ile bunu da gerçekleştireceğiz. Bu ülkenin millet ittifakına ihtiyacı var. Yaşasın CHP, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın ulu önder Mustafa Kemal Atatürk,” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Dr. Fikret Şahin de konuşmasında, yerel seçimlerde elde ettikleri başarının ardından 2023’te, partilerinin iktidara geleceğini ifade etti./Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
CHP’nin Kahvaltılısına Bini Aşkın Partili Katıldı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net