Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Denize En Çok Mavi Yakışır
Denize En Çok Mavi Yakışır
...
09-09-2019 09:00
GÜNDEM
0 Yorum
352 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Kent Konseyi, “Denize En Çok Mavi Yakışır” Sloganıyla Bandırma Limanı’nda Dip Temizliği Gerçekleştirdi.

Bandırma Kent Konseyi, Bandırma Limanı’ndaki Aşk Köprüsü önünde deniz dip temizliği gerçekleştirdi. Etkinliğe Bandırma Belediyesi ve Erdek Dalış Kulübü de destek verdi. CHP Bandırma İlçe Başkanı Hüseyin Bahar, Bandırma Kent konseyi Başkanı Dr. Murat Ergöz, ve Emekli-Sen Bandırma Şube Başkanı Levent Balkış etkinlikte bulunanlar arasındaydı. Etkinliği çok sayıda vatandaşta yakından takip etti. Saatler süren etkinlik sonunda denizin dibinden çuvallarca çöp çıkartıldı.

Etkinlik öncesinde açıklamalarda bulunan Bandırma Kent konseyi Başkanı Dr. Murat Ergöz, şunları söyledi, “Bu topraklar kolay kazanılmadı. Bu topraklar vatan yapılırken çok büyük bedeller ödedik. Bu topraklar bizim için çok değerli ve bize, yani gelecek nesillere emanet bırakıldı. Dolayısıyla bu vatanı korumak zorundayız.  Bu cennet vatanın havasını, suyunu, toprağını da korumak zorundayız.

Bandırma Kent Konseyi olarak, Bandırma’nın doğasını korumak için elimizden geleni yapacağız. Bugün burada bir farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. İnsanlarımızın çevreye karşı duyarlılığını arttırmaya çalışıyoruz. bugün denizin dibinden çıkaracağımız atıklar, bütün körfezin kirliliğini düşünürsek belki az miktarda olacak ama insanlar bu konuda farkındalık kazanacaklar.

Erdek Dalış Kulübü’ne etkinliğimize verdiği destek için teşekkür ediyorum. Bandırma’dan da dalgıçlarımız var. Bugün 10 dalgıç burada dalıp, dip temizliği yapacak.”/Umut Osman Sunci

 

Etiketler :
Denize En Çok Mavi Yakışır -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net