Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Ensar AYTEKİN’den 6 Eylül Mesajı: Balıkesir Kuvva-i Milliye’dir!
Ensar AYTEKİN’den 6 Eylül Mesajı: Balıkesir Kuvva-i Milliye’dir!
...
08-09-2019 08:23
GÜNDEM
0 Yorum
264 Okunma
Haberi Yazdır

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin Balıkesir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yılı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Mesajında birlik vurgusunu öne çıkaran Ensar Aytekin, Balıkesir Kuvva-i Milliye’dir, sonsuzluğa giden yolda 97.yılımız tüm hemşehrilerimize kutlu olsun dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’in açıklaması şöyle:

97. yıl önce, bu topraklarda gözü olanlar, yurdumuzu parça parça bölmek isteyenler tarihin en büyük halk direnişi karşısında başarısız oldular ve ülkemizi terk ettiler.  O tarihte Kuvvai Milliye ile başlayan Anadolu mücadelesinin en önemli noktalarından birisi de Balıkesir’imiz olmuştur. Sömürü ve işgal isteyen varsa ya istiklal ya Ölüm diyenler de vardır diyerek, tüm yurtta Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına destek olmak isteyen Anadolu halkı bu direnişin en güzel örneklerinden birini de Balıkesir’de sergilemiştir.

Balıkesir, Milli Mücadele tarihine adını altın harflerle yazdırmış, Mustafa Kemal’in Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs 1919’da çetecilere karşı direnişi örgütlemiş bir tarih abidesidir. Alacamescit camisinden, Okuma Yurdundan başlayan mücadele, Seyit Onbaşının omuzlarında bir halkın kurtuluş destanına yazılan en onurlu mücadele olmuştur.

Üzerinden geçen 97 yılda  Balıkesir; tarihteki duruşunu hiç kaybetmemiş söz konusu vatansa gerisi teferruattır sözünü yüreklerine yazmış hemşehrilerimizin mavi gökyüzü altında özgürce yaşayıp birlik olduğu bir kenttir.

Düğünlerimizde dövülen keşkekte, hayırlarımızda dağıtılan lokmalarda, askere giden her bir çocuğumuzun meydanda salladığı al bayraklı sancakta verilen tek mesaj birlik olmaktır.

Bu vesileyle, Balıkesir’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 97.yılında, tüm hemşehrilerimizi kutlarken, bu toprakları bize yurt yapan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını ve Balıkesir’de Milli Mücadele’de saf tutan tüm şanlı geçmişimizi saygı ve şükranla anıyorum. /Haber Merkezi

Etiketler :
Ensar AYTEKİN’den 6 Eylül Mesajı: Balıkesir Kuvva-i Milliye’dir! -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net