Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Başkan Dektaş Sorularımızı Yanıtladı
Başkan Dektaş Sorularımızı Yanıtladı
...
07-09-2019 09:52
GÜNDEM
0 Yorum
303 Okunma
Haberi Yazdır

Alevi Kültür Derneği Bandırma Şube Başkanı Sevim Dektaş, Muharrem Ayı Dolayısıyla Gerçekleştirecekleri Etkinlik Ve Bandırma Cemevi İle İlgili Sorularımızı Yanıtladı.

Muharrem Ayı dolayısıyla gerçekleştirecekleri anma etkinliği ile ilgili bilgiler paylaşan Alevi Kültür Derneği Bandırma Şube Başkanı Sevim Dektaş, Eylül’ün 15’inde Bandırma Cemevi’nde bir araya gelerek bir dizi ibadet ile İmam Hüseyin’i anacaklarını söyledi.

Dektaş, gerçekleştirecekleri etkinlik ile ilgili, “Eylül’ün 15’inde, saat 13-17 arasında lokmalarımız ve aşurelerimiz paylaşılacak. Saat 17’den sonra da Cem İbatemiz olacak. Bütün canlarımızı davet edeceğiz, Dedemiz Saadettin Gürler ile beraber semahlarımızı döneceğiz, İmam Hüseyin’i anacağız. Etkinliğimiz Cemevimizde olacak. Bandırma’daki Cemevimiz, Çınarlı Mahallesi 616 Sokak, 6 Numara’da bulunuyor.

Bazı etkinliklerimiz Cumhuriyet Meydanı’nda bazıları iste Cemevimizde oluyor. Sivas Katliamı anma törenimiz Cumhuriyet Meydanı’nda olmuştu ama Cemevimizde de bir toplantı salonumuz var. Maraş Katliamı anma töreni Cemevimizde yapılmıştı. Gerekli olduğunda etkinliklerimizi Cumhuriyet Meydanı’nda yapıyoruz ama geneli Cemevimizde oluyor,” dedi.

“Hala Büyük Eksiklerimiz Var”

Yaptığımız röportajda Bandırma Cemevi’nin son durumu ile ilgili sorumuzu da yanıtlayan Dektaş, hala tamamlanması gereken eksiklikler olduğunu, ancak yakın zamanda bir açılış yapmayı planladıklarını ifade etti.

Dektaş, “Cemevimizin eksikleri %89 tamamlandı diyebilirim. Hala büyük eksiklerimiz var. Onları da yavaş, yavaş halletmeye çalışıyoruz. Kendi çabalarımızla, canlarımızın ve dostlarımızın katkılarıyla onları da tamamlayacağız. Bu sene çevre düzenlememizin ve bazı eksiklerimizin bitmesini çok istedik. Bazı sorunlardan dolayı gecikmeler oldu. Allah nasip, kısmet ederse ileriki süreçte dostlarımızla beraber bir açılışta yapacağız,” dedi. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Başkan Dektaş Sorularımızı Yanıtladı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net