Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Tribünde Oturarak Değil Sahaya İnerek Tecrübe Kazanılır
Tribünde Oturarak Değil Sahaya İnerek Tecrübe Kazanılır
...
07-09-2019 09:44
GÜNDEM
0 Yorum
553 Okunma
Haberi Yazdır

Adil Becene;  “Öyle 10 yıl tribünde oturan kişiler, kendilerini tecrübeli olarak göstermeye çalışmasınlar. Tecrübe, ancak sahaya inerek kazanılır.” dedi.

Bandırma Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü görevini 8 yıl vekâleten yürüttükten sonra, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimde Belediye Başkanı seçilen Av. Tolga Tosun tarafından görevden alınmasının ardından emekliye ayrılan Adil Becene veda gecesi düzenledi.

Edincik altındaki Samanyolu Restaurant’ta düzenlenen veda gecesine, Bandırma Belediyesi eski başkanlarından Durgut Ergin, Mehmet Cemal Öztaylan, Dursun Mirza, BASKİ Güney Marmara Bölge Müdürü İbrahim Arkış, muhtarlar, Bandırma belediyesi eski meclis üyeleri, daire müdürleri, esnaflar ile kalabalık bir topluluk katıldı.

Bandırma Belediyesine Hizmet Etmenin Gururunu Yaşıyorum

Gecede açılış konuşmasını yapan eski Fen İşleri Müdürü Adil Becene, 40 yıllık meslek yaşamında büyük bir özveriyle, gecesini gündüzüne katarak çalışıp Bandırma Belediyesi´ne ve Bandırma´ya hizmet etmenin gururunu yaşadığını söyledi. Kendisi hakkında bazı çevrelerce 5 evi bulunduğunu öne sürenlere cevap veren Adil Becene, “Sadece tek evim, bir de 4 yıldır ayrı olduğum eşimin üzerine 3 dönümlük bir arsam var, hepsi o kadar” dedi. Bandırma Belediyesi´ndeki görevine 1981 yılında başlayıp, 40 yıllık süre içinde 11 belediye başkanı ile çalıştığını ifade eden Becene, “Bu görev sürem içinde başarılı olduğuma inanıyorum. Bu başarıda en büyük pay sahibi, her zaman arkamda duran belediye başkanlarımdır” dedi. Tecrübe edinmek için bizzat işin içine girip çalışmak gerektiğine ifade eden Becene, “Öyle 10 yıl tribünde oturan kişiler, kendisini tecrübeli olarak göstermeye kalkmasın. Tecrübe ancak sahaya inerek kazanılır” ifadesinde bulundu.

Belediye, Çok Faydalı Bir Müdürünü Kaybetti

Gecede konuşan Bandırma’nın eski belediye başkanları Durgut Ergin, Mehmet Cemal Öztaylan ve Dursun Mirza da, Adil Becene´nin çalışkanlığını ve görev anlayışını övgüler dolu kelimelerle anlatırken, emekli olmasından dolayı Bandırma Belediyesi’nin çok faydalı bir müdürünü kaybetmekten üzüntü duyduklarını belirttiler. Adil Becene, düzenlediği veda gecesine katılımın beklenenden daha fazla olması nedeniyle herkese teşekkür etti.  Gece, davullu, zurnalı müzik eşliğinde, neşeli bir havada geçti. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Tribünde Oturarak Değil Sahaya İnerek Tecrübe Kazanılır -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net