Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > CHP’li ŞAHİN’den Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YILMAZ’a Kuva-yi Millîye Çağrısı!
CHP’li ŞAHİN’den Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YILMAZ’a Kuva-yi Millîye Çağrısı!
...
25-08-2019 10:43
GÜNDEM
0 Yorum
169 Okunma
Haberi Yazdır

‘’Gelin Kuva-yi Millîye ruhunu hep birlikte tekrar yaşatalım’’

Bu yıl 3.sü düzenlenen Edremit Kitap Fuarı’na katılan Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret ŞAHİN, Kaz Dağları konulu panelde konuştu. CHP’li ŞAHİN; AKP milletvekillerini Kaz Dağlarında kesim yapılan alanı ziyarete davet ederek; ‘’ Güya 195.00 ağaç kesilmemiş de 13.000 ağaç kesilmiş! Buyurun gelin birlikte gezelim bu alanı. Uçsuz bucaksız bir alanda ağaç kesimi yapılmış. TEMA Vakfı bilimsel olarak çalışmasını yapmış ve bu çarpıcı tespitlere ulaşmış’’ şeklinde konuştu.

Kaz Dağları, Murat Dağları, Munzur Dağı ve Türkiye’nin birçok bölgesinde yapılan bu türdeki katliamlara dikkat çeken Balıkesir Milletvekili ŞAHİN; ‘’ bu mücadele sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin mücadelesi olmamalı, bu oksijenden sadece biz faydalanmıyoruz; insan olan herkes faydalanıyor!’’ diyerek AKP’li milletvekillerine ‘’Gelsinler bu mücadeleye katkı versinler, emperyalizmin bu uşaklarına daha fazla destek vermesinler.’’ çağrısında bulundu.

Edremit Kitap Fuarına katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YILMAZ’a plaket verilmesi sırasında söz alan CHP Milletvekili Şahin, Kaz Dağlarındaki ağaç katliamı konusunda Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YILMAZ’ın şahsından ve partisinden de destek beklediklerini vurgulayarak;‘’ Türkiye’nin en fazla oksijen üreten dağı olan Kaz Dağları’nı hep birlikte koruyalım. Ciğerlerimizi sökmelerine izin vermeyelim. Gelin Kuva-yi Millîye ruhunu bir daha hep birlikte yaşatalım.’’ şeklinde konuştu.

Program esnasında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ile bir söyleşi gerçekleştiren Sabah gazetesi muhabirinin kendisini konuşturmama çabasıyla karşılaşan CHP Milletvekili ŞAHİN, bütün bu çabanın Sabah Gazetesi’nin ertesi günkü “Kaz Dağları’nı işte böyle yağmaladılar” manşetli haberinden de anlaşıldığı üzere söz konusu bölgelerin CHP’li belediyelere ait olması sebebiyle, yapılan katliamları CHP’ye yıkma amacının bir ürünü olduğunun altını çizdi.

Son olarak Balıkesir’e yapılacak olan havaalanın ismi için Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile birlikte çaba sarf etmek istediğinin altını çizen CHP’li ŞAHİN ;  “Balıkesir merkeze yapılacak olan havaalanın ismini gelin ‘’Kuva-yi Millîye’’ Havaalanı yapalım, bu konuda sayın başkanın desteklerini bekliyoruz’’ şeklindeki açıklamasıyla sözlerine son verdi.

Etiketler :
CHP’li ŞAHİN’den Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YILMAZ’a Kuva-yi Millîye Çağrısı! -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net