Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Vatandaşlar Deprem Tedbirlerini Yeterli Bulmuyor
Vatandaşlar Deprem Tedbirlerini Yeterli Bulmuyor
...
19-08-2019 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
599 Okunma
Haberi Yazdır

Mikrofon Uzattığımız Vatandaşlar, 17 Ağustos 1999 Depremi’nin Üzerinden 20 Yıl Geçmesine Rağmen Yetkililerin Gerekli Tedbirleri Almadığından Şikayetçiler.

17 Ağustos 1999 Depremi’nin yıldönümünde Bandırmalı vatandaşlara mikrofon uzatarak düşüncelerini aldık. Birçok vatandaş kendi evlerinde eşyaları sabitleme, acil durum çantası hazırlama gibi ufak çapta tedbirleri aldıklarını belirterek yetkililerden de hassasiyet beklediklerini ifade ettiler.

Yetkililere seslenen vatandaşlar özellikle kentsel dönüşümün yetersiz kaldığından ve afet sonrası toplanma alanlarının neredeyse yok denecek kadar az olduğundan şikayetçiler. Özellikle Bandırma’daki yapılaşmanın problemli olduğunu ifade eden vatandaşlar, deprem anında nereye kaçacaklarını bilemediklerini söylediler.

Röportajlarımıza devam ederken tesadüfen denk gelen ve konu hakkında kendisinin de düşüncelerini aldığımız Petrol İş Sendikası Bandırma Şube Başkanı İlyas Satırlı, “Son 5-10 yıl içerisinde inşaat yönünden yeterli önlemlerin alındığını biliyorum ama halk olarak hazır mıyız ya da ülke olarak genel anlamda ne tür önlemler alınıyor bu tartışılır. Belki aynı deprem yine olsa aynı paniği yine yaşayacağız, sıkıntılar çekeceğiz. Ben yetkililerden gerekli önlemleri almalarını istiyorum. Çünkü yeni bir depreme hazır değiliz. İnsanlar bilinçlendirilmeli. Deprem gerçeği unutulmamalı, eğitimler verilmeli. Bizim yaşadığımız bölgede de bir deprem bekleniyor, fay hattı üzerinde oluşumuz defalarca söyleniyor. Yetkililerin bölgemizdeki insanları bilgilendirmesi ve eğitim vermesi gerekiyor. İnşallah böyle bir şeyi tekrar yaşamayız,” dedi. /Umut Osman Sunci – Ahmet Türkmen

Etiketler :
Vatandaşlar Deprem Tedbirlerini Yeterli Bulmuyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net