Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Yurttaş Bakkal “Söylenen Rakamlar Afakidir”
Yurttaş Bakkal “Söylenen Rakamlar Afakidir”
...
10-08-2019 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
430 Okunma
Haberi Yazdır

MHP Bandırma İlçe Teşkilatı Başkanı Yurttaş Bakkal, Kaz dağlarında 14 bin ağacın kesildiğini, kesilenden çok fazlasının da uygun başka yerlere dikileceğini belirterek telaffuz edilen rakamların afaki olduğunu söyledi.

MHP Bandırma İlçe Teşkilatı Başkanı Yurttaş Bakkal konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Kaz Dağları’nda bir takım eylemler yapılmaya, hadiseler çıkartılmaya gayret ediliyor. Kaz Dağları’ndaki çalışmalar, Çevre Bakanlığı’ndan 2001 yılında alınan ÇED raporu ile başlamış ve bugünlere kadar gelmiştir. Yetkililerin açıkladığına göre 14 bin civarında ağaç kesimi yapılmış ancak aynı derecede de fidan ekimi yapılmıştır. Yani söylenilen rakamlar afakidir. Her maden sahası çalışmasında mutlaka bir takım ağaçlar kesilir, fazlası da uygun başka yerlere dikilir. Bu işlerle ilgilenen herkes bunu bilir” dedi.

PKK ormanlarımızı yakarken neden tepki göstermiyorlar?

“Zamanında, gezi olayları da, Taksim’de iki üç ağaç kesiliyor diye başlamıştır, akabinde de farklı bir oyunun tezgahlandığı ortaya çıkmıştır. Türkiye’nin her yerinde iki ağaç kesilse, ormanlarımız yok oluyor, ülke mahvoluyor gibi bir takım manipüle edici cümlelerle provokasyonlar çıkarılmaya çalışılmaktadır” diyen Yurttaş Bakkal açıklamasına şöyle devam etti. “ PKK ülkemizin dört bir yanındaki güzel ormanlarımızı, çeşitli orman yangınlarına sebep olarak yok etmektedir. Her ne hikmetse HDP’liler ve bunlara destek veren CHP’liler, İYİ Partililer Kaz Dağları’nda yapılan altın arama çalışmalarının ilk aşaması olan ağaç kesimiyle bir takım tezgahın içine girmişlerdir. Ağaçlar bugün değil, geçmişte kesilmiştir. Kesilen ağaçların yerine yeni fidanlar dikildi. 200 bin civarında da ağaç kesilmemiştir, böyle bir katliam yoktur”.

Şu an yapılmak istenen bir tezgahtır

“Dünya’nın neresinde olursa olsun altın çıkarmanın yolu siyanürdür. Bu sadece Kaz Dağları’na mahsus değildir. Siyanürün herhangi bir şekilde toprakla buluşması, insana ve doğaya zarar vermesi ise mümkün değildir. Bunun her türlü tedbiri alınmıştır. Bunu hangi firma yaparsa yapsın, böyledir. Siyanürün toprakla buluşması, canlıya ulaşması engellenir. Hiç kimse buna müsaade etmez, kimse de buna seyirci kalamaz. Böyle bir hadise vuku bulursa, her türlü kanuni haklar uygulanır. Ülkemizin ve milletimizin zararına yapılacak hiçbir çalışmaya Milliyetçi Hareket Partisi mensupları olarak biz evet demeyiz. Şu an yapılmak istenen bir tezgahtır, altından ne çıkacak sabırla beklemekteyiz. Yapılan eylemlerin ve söylenenlerin doğruluk payı yoktur”.

Müslüman aleminin Kurban Bayramı’nı kutluyorum

Bu vesileyle, mübarek Kurban Bayramımızı da kutlarım. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan Tük Milleti başta olmak üzere, Dünya’nın neresinde olursa olsun ben Müslüman’ım diyen bütün din kardeşlerimin Kurban Bayramı mübarek olsun. Allah nasip ederse Kurban Bayramı’nın 2’nci günü öğlen 14.00’te MHP İlçe Teşkilatı’nda Kurban Bayramını kutlamaya herkesi davet ediyorum. Rabbim, sağlığınızı, huzurunuzu ve istikbalinizi sizden esirgemesin, sevgiler ve saygılar sunuyorum. Allah’a emanet olun.”/ Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Yurttaş Bakkal “Söylenen Rakamlar Afakidir” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net