Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Mahalle Şenlikleri Tüm Coşkusuyla Devam Ediyor
Mahalle Şenlikleri Tüm Coşkusuyla Devam Ediyor
...
10-08-2019 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
401 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Belediyesi, Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında Bandırma’da düzenlenen kültürel etkinlikleri arttırmak ve yeni faaliyetlerini vatandaşlarla buluşturmak amacıyla düzenlemiş olduğu Mahalle Şenlikleri tüm hızıyla ve coşkusuyla devam ediyor.

Bandırma'da ilk kez bu yıl hayata geçirilecek olan Mahalle Şenlikleri kapsamında; boyama, kukla gösterileri, tiyatro oyunları gibi birçok etkinlik yer alıyor.

İlki 600 Evler Mahallesi’nde düzenlenen Mahalle Şenlikleri sırasıyla İhsaniye Mahallesi, 100. Yıl Mahallesi’nde devam etti. Geçtiğimiz üç gün içerisinde ise sırayla Levent Mahallesi, Ayyıldız Mahallesi ve Çınarlı Mahallesi’nde Mahalle Şenlikleri düzenlendi.

 ‘Tişörtünü Al Gel!’ sloganıyla başlayan Mahalle Şenliklerine ellerine tişörtlerini alan diğer mahallelerde olduğu gibi Levent, Ayyıldız ve Çınarlı Mahallerinde de çocuklar şenliğin düzenlendiği alanlara akın ettiler. Çocuklar tişörtlerine en güzel figürleri çizmek için birbirleriyle kıyasıya yarıştılar.

Şenlikte Tişört Boyama’nın Yanında, Kukla Gösterileri ve Tiyatro Oyunları Da Düzenleniyor

Geleceğimizin umudu çocuklarımıza yönelik Levent, Ayyıldız ve Çınarlı Mahallelerindedüzenlenen şenliklerde çocuklar hayal dünyalarını tişörtlerine aktardılar. Ayrıca, eğitici kukla ve tiyatro oyunları ile faydalı bilgiler edindiler. Ailelerinde çocuklarına eşlik ettiği şenliklerde eğlenceli unutulmaz anlar yaşandı. Şenliklerin sonunda, Bandırma Belediyesi tarafından çocuklara kitaplar dağıtıldı. Şenliklere çocukların yanı sıra çocukların velileri ve birçok vatandaş da ilgi gösterdi. Bandırma Belediyesince şenliklere katılan çocuklara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Kurban Bayramı Nedeniyle Şenliklere Ara Verilecek

8 Ağustos Perşembe günü Çınarlı Mahallesi Karakol Önünde yapılan şenliklere, Kurban Bayramı’nın da araya girmesi nedeniyle 19 Ağustos Pazartesi gününe kadar ara verildi. Mahalle Şenliklerine 19 Ağustos Pazartesi günü Kayacık Mahallesi’ndeki Muhtarlık Binası Bahçesinde devam edilecek. Mahalle Şenlikleri 20 Ağustos Salı günü İhsaniye Mahallesi’nde bulunan Kapalı Pazar Yeri’nde, 21 Ağustos tarihinde General Balcı Çamlığı’nda yapıldıktan sonra 22 Ağustos Pazar günü Cumhuriyet Meydanında sona erecek. /Canan Babacan Yıldız

Etiketler :
Mahalle Şenlikleri Tüm Coşkusuyla Devam Ediyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net