Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Tosun, “Önceliğimiz Eğitim Destek Evi Olacak”
Tosun, “Önceliğimiz Eğitim Destek Evi Olacak”
...
09-08-2019 12:04
GÜNDEM
0 Yorum
547 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısında, Eğitim Destek Evi’nin Başarısını Gündeme Getiren Başkan Tolga Tosun, “Önceliğimiz Eğitim Destek Evi’ne Yeni Bir Bina İnşa edip Öğrenci Kapasitesini Arttırmak Olacaktır,” dedi.

9 gündem maddesi ve 3 gelen evrak ile gerçekleştirilen Bandırma Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı’ndan öne çıkanlar, Başkan Tolga Tosun’un Eğitim Destek Evi’ni gündeme getirmesi ve Başkan Yardımcısı Ozan Onur’un Kaz Dağları’ndaki altın arama faaliyetleri ile ilgili yaptığı konuşma oldu.

Toplantıda sık, sık siyasi kimlik ile değil ortak akılla Bandırma’nın menfaati için hareket edilmesi gerektiği vurgusunda bulunan Başkan Tosun, “Hepimizin hedefi önümüzdeki 4 sene içinde Bandırma’yı vizyon sahibi insanların yaşadığı bir şehir haline getirmek olmalıdır,” dedi. Eğitim Destek Evi’nin başarısını da gündeme getiren Başkan Tosun, “Bandırma Belediyesi Eğitim Destek Evi çok ciddi başarı elde etti. 8’inci sınıf olarak eğitim alan 98 öğrencimizin 95’i çeşitli LGS sınavıyla çeşitli okullara yerleşti. Yüksek oranda bir başarı yakaladık. Önümüzdeki dönemlerdeki öncelikli hedeflerimizden bir tanesi Bandırma’ya yakışır bir Eğitim Destek Evi yapmak olacak. Böylece daha çok öğrenciyi işin içine katarak daha büyük başarılar elde edeceğimize inanıyorum,” dedi.

“Kaz Dağları’nda 200 Bine Yakın Ağaç Katledildi.”

Başkan Yardımcısı Ozan Onur gündem dışı söz alarak yaptığı konuşmada, Kaz Dağları’nda doğanın katledildiğini ifa etti. Onur, “Geleceğimiz ve çocuklarımız için bu katliama hep birlikte dur demeliyiz,” dedi. Onur, sözlerine şöyle devam etti, “Bu mücadeleyi Bandırma olarak hep birlikte sürdürmemiz gerekiyor. Çünkü bu konu Bandırmamızın su kaynaklarını da yakından ilgilendiriyor. Yarın zehirlenen bizler değil, çocuklarımızın geleceği olacaktır. Sonuna kadar bu mücadeleyi sürdürmeliyiz ve sürdüreceğiz. Kaz Dağlarımıza, toprağımıza, suyumuza sahip çıkacağız. Çünkü Kaz Dağları hepimizin. Yapılan katliamın sonucunu üzülerek izliyoruz. ÇED raporuna göre 40 bin ağaçla sınırlandırılan katliam, doymak bilmeyen hırsın sonucunda bölgede 200 bine yakın ağacın katledilmesiyle devam etti. Belki yarınlarda daha fazla ağaç katledilecek ve sonrası ne olacak. Sözlerimi hepimizin çok iyi bildiği bir Kızıl Derili atasözüyle bitirmek istiyorum. Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde, beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.”/Umut Osman Sunci

Etiketler :
Tosun - “Önceliğimiz Eğitim Destek Evi Olacak” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net