Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > "Kaz Dağlarını madencilere karşı savunmak aslında Vatanı savunmaktadır"
"Kaz Dağlarını madencilere karşı savunmak aslında Vatanı savunmaktadır"
...
08-08-2019 11:20
GÜNDEM
0 Yorum
220 Okunma
Haberi Yazdır

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Ayvalık Belediyesi Ağustos Ayı olağan meclis toplantısının açılış konuşmasında, gündem dışı söz isteyerek;Kaz Dağları’nda yaşanan doğa katliamı hakkında görüşlerini belirtti.

Başkan Ergin ‘’Bu kentin yönetiminde söz sahibi olan bizlerin ilk ve en önemli görevi Ayvalık’ın doğal güzelliklerini, tarihi değerlerini korumak ve gelecek kuşaklara aktarmak olmalı. Ülkemizin pek çok köşesi birbirinden eşsiz ve korunmayı hak ediyor. Kaz dağlarımız bunlardan biri.
Bugün Kaz Dağları akıl almaz bir saldırı altında. Madencilik adı altında ülkemizin bir cennet köşesi daha tekrar onarılmayacak bir tahribata kurban edilmekte.
Yaklaşık 200 bin ağacın kesildiği ve biz dur demediğimiz takdirde daha milyonlarca ağacın katledileceğini bildiğimiz Kaz dağları eşsiz ekosistemi mitolojik değeri, oksijen cenneti olması bir tarafa pek çok canlıya da ev sahipliği yapmakta. Hiçbir şey yaşam hakkından önce değildir ve bu uğurda mücadele etmek bu ülkenin geleceği olan çocuklarımıza karşı bir borçtur.
Bugün bu saldırıyı orada durdurmazsak, yarın Ayvalık’ın kapısına da dayanacaklar. Zeytinimize denizimize ve tarihimize göz dikecekler. Onun için kaz dağlarını madencilere karşı savunmak aslında Vatanı savunmaktadır.’’ dedi./Haber Mwerkezi

Etiketler :
"Kaz Dağlarını madencilere karşı savunmak aslında Vatanı savunmaktadır" -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net