Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Başkan Tosun "Kazanan Bandırma Olsun"
Başkan Tosun "Kazanan Bandırma Olsun"
...
08-08-2019 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
286 Okunma
Haberi Yazdır

Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Yükselen Şehir Bandırma Platformunun toplantısına katıldı. Tosun” kazanan Bandırma olsun” dedi.

Bandırmalı birçok sanayici ve iş adamının katıldığı toplantıda Bandırma'nın yakın gelecekti ekonomik konumu, kent genelinde yapılması planlanan hizmet e projeler hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

“Kazanan Bandırma Olsun”

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun toplantıyla ilgili yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi :"Yükselen Şehir Bandırma Platformu’nun toplantısına katıldık. Seçim sürecindeki toplantımızda da ifade ettiğim gibi Bandırma’ya her türlü hizmetin içinde Bandırma Belediyesi olarak yerimizi alacağız. Büyükşehir Belediyemizle, tüm kurum, kuruluşlarla ve Sivil Toplum Örgütleriyle uyum ve işbirliği içinde olacağız. Kazanan Bandırma olsun" dedi.

“Büyükşehir Olarak Destek Vermeye Hazırız”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bandırma’ya kazandırılması planlanan ikinci küçük sanayi sitesinin yapımı konusunda gerekli desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Büyükşehir olarak bölgeye yatırım yapmak isteyen tüm müteşebbislerin önünü açmaya hazır olduklarını ifade eden başkan Yücel Yılmaz,” Bandırma son dönemlerde yatırımlar konusunda ülkemizin önemli yerleşim yerlerinden biri haline geldi. 600 milyon avroluk yüksek gerilimi güç laboratuarı Bandırma’ya kurulacak. Laboratuvarın  kurulması bölge ekonomisine ciddi katkılar sağlayacaktır. Yerel yönetimler buna hazırlıklı olmalıyız. Bunun yolu da alt yapısı güçlendirilmiş alanlar oluşturmaktan geçer. Bandırma Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi bizden yatırım konusunda yeni alanlar oluşturmamızı istiyorsa, yerel yönetim olarak bize düşen bu alanları oluşturmaktır. Bu konuda gerekli desteği vermeye hazırız” dedi.

“700 Dönümlük Alan Tahsis Edilmeli”

 Toplantıda konuşan Bandırma Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Kemal Şimşek, mevcut sanayi sitesinin zaman içerisinde ihtiyaca cevap veremez hale geldiğini söyledi. Yeni alanların üretilmemesi nedeniyle dükkan kiralarının her geçen gün arttığını belirten Kemal Şimşek,” Bunun önüne ancak yeni sanayi sitelerinin yapılmasıyla geçilebilir. Mevcut sanayi sitesi yapılması için 1/5000’lik planlara işlenmesi gerekiyor. Bu konuda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nden destek bekliyoruz” ifadesinde bulundu. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

 

Etiketler :
Başkan Tosun "Kazanan Bandırma Olsun" -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net